Edita Baronová je maminkou 12-leté dcerky. Od roku 2011 je upoutána na invalidní vozík. Od 5. května 2017 je však zcela nesoběstačná. Prodělala otravu krve a na dva dny upadla do kómatu. Její stav se tím zhoršil a potřebovala by dlouhodobou speciální rehabilitační péči, na kterou rodina nemá peníze. Aktuálně se nemůže fyzicky hýbat (posadit na posteli, sednout si, přesednout na vozík) bez asistence další osoby. Edita to nikdy nevzdala. Chce být zase pohyblivá. Je klientkou Poloviny nebe, o.p.s. a rádi bychom i my přispěli založením sbírky na její pomoc. 

Dcera ji v květnu našla v bezvědomí

Začátkem května našla 12 letá dcera Violka doma maminku v bezvědomí. V šoku zavolala babičku a ta přivolala záchranku. Edita byla odvezena na JIP oddělení nemocnice Na Bulovce v Praze a lékaři bojovali o její život dva dny. Naštěstí se Edita z bezvědomí probrala. Vysoké horečky ustoupily a tělo se začalo zotavovat po stavu hlubokého bezvědomí. Infekce však opět zasáhla celý nervový systém. Do té doby ochrnutá pravá strana se zhoršila a přidala se navíc nepohyblivost levé nohy a částečně i levé ruky. K tomu ještě vada řeči. V tomto stavu byla po 12 dnech i přes protesty rodiny a údiv neurologa Edita z nemocnice propuštěna do domácí péče pro nedostatek lůžek. Imobilní, nesoběstačná, zcela odkázaná na cizí pomoc. Na žádném rehabilitačním oddělení ani klinice ji nechtěli přijmout z důvodu její nesoběstačnosti. v nemocnici

Nevzdám se

„Nikdy jsem to nevzdala a nevzdávám se ani teď. Chci být dobrým vzorem a dobrou mámou pro Violku,“ říká 36-letá žena upoutaná na lůžko a snaží se usmát. Své životní úsilí chce orientovat na svou rehabilitaci, zvládnutí základní soběstačnosti, aby mohla pečovat o dcerku se specifickými potřebami. Editin osud se zhoupl už  v roce 2011, kdy v červnu prodělala onemocnění podobné chřipce. Původní slabost dospěla až do fáze zánětu mozku a míchy a tím došlo k ochrnutí pravé strany. Edita zůstala na vozíku. Díky důsledným rehabilitacím a soustavným individuálním cvičením se její stav postupně zlepšoval. Edita byla schopná vstát, obstarat se, hrát a učit se s dcerou a pohybovat se pomocí vozíčku v interiérech. Tohoto cíle by chtěla dosáhnout znovu, kdyby si mohla dovolit speciální rehabilitace na Klinice v Košíku a poté v Piešťanech.

Rodina by zase chtěla slyšet maminčin zvonivý smích

Edita byla a je přátelská, milá, laskavá, vstřícná a připravená naslouchat a poradit. Jako speciální pedagožka pomáhala i maminkám jiných integrovaných dětí se specifickými problémy (ADHD, Aspergerův syndrom, různé specifické poruchy učení aj). Stačilo jí zavolat. I přes své postižení je to silná žena, která zvládla úspěšně dokončit bakalářské studium na Metropolitní Univerzitě a začala studovat 1. ročník magisterského studia. Má nezdolného ducha a věří, že se díky rehabilitacím zase stane soběstačnou a nebude odkázána na pomoc rodiny. Violka už by ráda slyšela, jak se maminka zase směje.

s dcerou a bubliny
S dcerou před sepsí.

Pomozme, prosím, Editě Baronové

Její pouhých 35 let a stát této mamince poskytuje na rehabilitaci pouze nedostačující příspěvky. Pojišťovny potřebné rehabilitace, pomůcky a léky hradí jen z části a na doplatky, které jsou vysoké, rodina s jedním běžným příjmem nemá šanci ušetřit. Jeden den pobytu po příspěvku zdravotní pojišťovny ji na speciální klinice stojí 1440 Kč. Na 3 měsíční pobyt potřebuje 130.000 Kč. Doporučenou další léčbou je specializované pracoviště neurologické rehabilitace v Piešťanech za 150.000 Kč.

Edita Baronová je naše klientka, a proto chceme i my pomoci. Nezisková organizace Polovina nebe, o.p.s. založila sbírku na pomoc. Pro ty, kteří potřebují potvrzení o přijetí daru pro snížení daňového základu, poskytla účet č. 2504627359/0800. Nutné je napsat do poznámky EDITA BARONOVÁ. Odsud se dary přesunou na transparentní účet Edity Baronové..

I malá pomoc má velký smysl. Díky za ni.

Kontaktní email pro dotazy a potvrzení: info@polovinanebe.cz, mobil 723653129

Pomozme skvělému člověku Editě Baronové na cestě z beznaděje.

Sdílet na: