Muzikálem bez bariér poosmé v sobotu 3.12.2022 v KC na Novodvorské
Benefiční koncert je pravidelně pořádán 3.12.2022 k Mezinárodnímu dni zdravotně postižených a vystoupí na něm již tradičně patronka koncertu Michaela Tomešová s dalšími zpěváky Kateřinou Bohatovou, Šimonem Bílinou,  Richardem Pekárkem, Zbyňkem Fricem, Janem Křížem, Marií Křížovou, Elis Ochmanovou, Peterem Pechou, Přemyslem Pálkem, Janem Tenkrátem, Romanem Tomešem, Tomášem Traplem plus živou kapelou v čele s Václavem Tobrmanem. Tentokrát nese koncert podtitul Filmové melodie.

Výtěžek vstupného bude poukázán ve prospěch veřejné sbírky na Modřanský biograf a pro zdravotně postižené lidi. Koncert je rovněž poděkováním Poloviny nebe městským částem za podporu kurzů pro výuku hlasového ovládání počítače a dalších sociálních projektů pro těžce postižené lidi. Osoby se zdravotním postižením mají vstup zdarma.

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal anebo je můžete zakoupit on-line přímo na

ticketportal.cz

a ihned vytisknout – HOMEtickets! Další info: slevy NE / pro vozíčkáře a pro držitele průkazu ZTP/P vstup zdarma, tyto vstupenky nejsou v distribuci, pro rezervaci kontaktujte info@polovinanebe.cz / bezbariérový přístup ANO / zvláštní sektor či umístění pro vozíčkáře ANO (první řada před sedadly)

Muzikálem bez bariér už poosmé!

Benefiční koncert Muzikálem bez bariér se bez nadsázky stal během let opravdovým pojmem nejen mezi diváky, ale i v řadách tuzemské muzikálové komunity. Mnohé hvězdy z jejích řad ho pak mají přímo za svou srdeční záležitost. „Protože to dělám zadarmo,“ zažertoval na to téma Tomáš Trapl na nedávné tiskové konferenci Poloviny nebe k již osmému ročníku. Ve zkratce tak mimoděk postihl fakt, že výtěžek koncertu vždy poslouží k nějakému bohulibému účelu, což samozřejmě zahřeje u srdce.
Koncert se bude konat jako obvykle v bezbariérovém sále Kulturního centra Novodvorská na Mezinárodní den zdravotně postižených 3. prosince od 19 hodin, tentokrát s podtitulem Filmové melodie.
Před loňskou tiskovkou skolilo Míšu Tomešovou nachlazení. Zato na té letošní se mohla tato tradiční patronka a hlavní hnací síla koncertu ujmout i moderování. Tedy až poté, co dorazil – jak si vesele dloubli jeho kolegové – i „věčně zpozdilý“, zato o to usměvavější Milan Peroutka. Rozpustilou atmosféru této tiskové konference lze už ostatně rovněž považovat za tradiční.
Na oné sympatické uvolněnosti se letos podílela i skutečnost, že nechyběla parta již zmíněných srdcařů – vedle Míši, Tomáše Trapla a Milana Peroutky ještě Roman Tomeš, Zbyněk Fric a Václav Tobrman. Doplnila je Natálie Halouzková, „nová zrzavá hvězda“ nejnovějšího seriálu TV Prima Dobré zprávy. Stalo se tak v souladu s dramaturgií koncertu přivést vedle „zdravého jádra“ každoročně na podium i zajímavé nové tváře.
A na jaký účel bude výtěžek koncertu použit tento rok? To prozradila ředitelka Poloviny nebe Daniela Rázková. V předchozích letech byly takto získané finance určeny vždy pro jednu konkrétní hendikepovanou osobu z řad klientů Poloviny nebe. Letos půjde o výjimku, zaměřenou na pomoc širšímu okruhu postižených…
Čtyři roky trvalo, než se podařilo shromáždit prostředky na pořízení plošiny, která lidem na vozíku konečně zpřístupnila Modřanský biograf. Novým cílem pak je zbudovat pro ně v kině i další bezbariérové přístupy, například na toalety. A právě na tento účel je určen výtěžek z letošního koncertu. „Aby byly i nepřístupné filmy přístupné,“ zažertoval opět Tomáš Trapl, který má k Modřanskému biografu skutečně osobní vztah. „Tady jsem v osmi letech poprvé zpíval s dvojicí kamarádů před publikem,“ zavzpomínal coby Modřaňák.
Pro ty, kdo se na koncert nedostanou, je tu dobrá zpráva: Z večera bude pořízen online záznam, který bude k dispozici na webu Poloviny nebe od 17. prosince. Atmosféra „naživo“ je ale samozřejmě nenahraditelná. Pro hendikepované pak je vstup zdarma a mají i vyhrazená místa.
 
Sdílet na: