Pohádkové melodie

Čtvrtý ročník benefičního koncertu Muzikálem bez bariér přilákal čtyři stovky lidí. Tedy o stovku více diváků než loni. Při prvním ročníku v roce 2015 se pořadatelé báli, aby přišlo dost lidí. Letos panoval strach přesně opačný – aby se všichni zájemci do bezbariérového sálu Kulturního centra Novodvorská 3. prosince vešli.

Třetí prosinec je Mezinárodním dnem osob se zdravotním postižením a již čtvrtým rokem na tento den připadá také akce Muzikálem bez bariér. Program se nesl ve znamení pohádkových melodií. Výtěžek z prodeje lístků a z veřejné sbírky putuje na konto organizace Polovina nebe, která díky nim pomáhá vozíčkářům a lidem se zdravotním postižením tam, kde je finančně potřeba.

„Díky tomu, že jsem poznala báječné lidi z muzikálového světa, tak se daří dělat tato skvělá akce a tím popularizovat naši činnost a hezkou formou přinášet osvětu o právech a potřebách lidí se zdravotním postižením,“ řekla Daniela Rázková, organizátorka a ředitelka obecně prospěšné společnosti Polovina nebe.

Zpěváci pojali tento ročník s humorně laděnou improvizací. Vtipné komentáře padaly především z úst Míši Tomešové a Romana Tomeše. Ti bavili diváky i svými historkami ze života se dvěma malými dětmi.

„Moderuji Muzikál bez bariér již druhým rokem a je to pro mě veliká výzva, protože nikdy předtím jsem nic takového nedělala. Musím říci, že mě to opravdu baví, ačkoliv mám teď dvě malé děti, tak je to pro mě náročnější, protože většinou vše dělám po nocích,“ řekla Mic

haela Tomešová, herečka a zpěvačka.

Akci podpořilo pohádkovými melodiemi ať už z klasických českých, tak i těch moderních, třináct muzikálových zpěváku. Michal Kavalčík s Míšou Tomešovu zazpívali téměř už zlidovělou filmovou písničku Dělání všechny smutky zahání. Píseň Znám jednu starou zahradu zazněla v podání Bereniky Kohoutové a Jana Kříže. Zbyněk Fric s Tomášem Traplem připomněli písničku Kujme pikle a za smíchu obecenstva ji doprovodili veselými pohyby. Roman Tomeš roztleskal sál písní Ustupte, jen ustupte z Mrazíka, načež pianista Václav Tobrman to glosoval slovy, že v Rusku vybrali hezčího Ivana.

Někteří zpěváci zpívali duety s někým zcela poprvé a dokonce s ním i mluvili prvně, jak zavtipkoval Marián Vojtko. Míše Tomešové se výborně daří spárovat dvojice, které velmi těší zazpívat si s dalším oblíbeným muzikálovým zpěvákem. Tomáš Trapl s elegancí připomněl, že už zde na koncertu vystupuje po boku svých tří žaček, poté, co Míša Tomešová řekla, že jejím nejoblíbenějším zpěvákem je právě její učitel. Její manžel hned při dalším vstupu si svou ženu předcházel tím, že jeho nejoblíbenější zpěvačkou je právě ona.

Aneta Krejčíková, Michaela Gemrotová, Alžběta Bartošová, Zbyněk Fric a Marián Vojtko vzbudili svými sólovými vstupy v návštěvnících náladu až euforickou. Předposlední písničku Kde pak ty ptáčku hnízdo máš z nejoblíbenější vánoční pohádky Tři oříšky pro Popelku zazpíval Milan Peroutka a zpěváci se poté rozloučili se svými příznivci v sále koledou Nesem vám noviny.

Letošní výtěžek z koncertu byl předán Sofii Stránské, která je kvadruplegička a snaží se stále žít v domácím prostředí za pomoci péče osobních asistentů. Další část poputuje na zakoupení počítače a programu, který umožní panu Markovi Bednářovi ovládat počítač hlasem, protože má problémy s jemnou motorikou rukou.

Na uspořádání koncertu přispěla společnost STILL ČR spol. s r.o., Městské části Praha 4, Praha 11, Praha 13 a Kunratice. Osobně za to z pódia poděkovala ředitelka Poloviny nebe Daniela Rázková. Jmenovitě děkujeme uvolněnému radnímu MČ Praha 12 Lukášovi Findeisovi a Ivanovi Hýžovi, místostarostovi MČ Praha-Kunratice za vyjádření podpory v reportáži Praha TV. Také děkujeme panu starostovi Petrovi Štěpánkovi za nádhernou kytici pro paní ředitelku.

               

   

 
Sdílet na: