Muzikálové hvězdy

Na Mezinárodní den zdravotně postižených 3. 12. 2017, pořádala Polovina nebe již potřetí Muzikálem bez bariér.

Jeho smyslem je umožnit tělesně postiženým lidem a seniorům potkat se v příjemném prostředí při hudebním vystoupení, poděkovat partnerům za podporu naší činnosti a propojit alespoň na chvíli ty, co pomáhají, s těmi, co pomoc potřebují. A to vše na dobré adrese Kulturního centra Novodvorská v Praze, které je dobře dostupné a bezbariérové.

Výtěžek ze vstupného byl poukázán ve prospěch veřejné sbírky konané Polovinou nebe pro těžce postižené ženy, upoutané na vozík – Editu Baronovou a Sofii Stránskou. Jejich příběhy jsme umístili i na blog Poloviny nebe Pomozme mamince 12-leté dcery a Pomozme Sofii žít doma. Na koncertu byl předán šek Editě Baronové ve výši 56.000 . Tyto peníze se podařilo nasbírat v rámci veřejné sbírky na její podporu.

Duety ze slavných muzikálů zazpívaly muzikálové hvězdy Michaela Tomešová, Marian Vojtko, Jan Kříž, Tomáš Trapl, Roman Tomeš, Ivana Korolová, Eva Burešová, Michaela Gemrotová, Zbyněk Fric, Michal Kavalčík, David Gránský a Alžběta Bartošová.

Koncert byl uspořádán pod záštitou starosty Prahy 4 Petra Štěpánka a za spolupráce a podpory městských částí Praha 11,  12 a Praha – Kunratice. O benefičním koncertu jsme informovali veřejnost na webu www.polovinanebe.cz a Facebooku, prostřednictvím 10 billboardů, rozmístěných po Praze, a také pomocí letáků v MHD. Psala o něm ale i některá média: Lidové noviny (14. 11. 2017), Noviny Prahy 12 (leden 2018), časopis Tučňák (prosinec 2017), internetový magazín VOZKA (říjen 2017), www.APLAUS.cz (listopad 2017), www.giving-tuesday.cz (prosinec 2017).

  

 
Sdílet na: