Již podeváté pořádá Polovina nebe o.p.s. benefiční koncert Muzikálem bez bariér www.polovinanebe.cz/koncerty/, tentokrát v Divadle Kalich.

U příležitosti Mezinárodního dne zdravotně postižených a také Giving Tuesday (tj. Světový den štědrosti a dobrých skutků) v neděli 26.11.2023 od 18 hodin Michaela Tomešová a její kolegové zazpívají melodie z muzikálů, které se uvádějí nebo uváděly v divadle Kalich. Avšak vystupující budou interpretovat písně, které v daných muzikálech nezpívali. Pro diváky se tak naskytne jedinečná příležitost vidět a slyšet muzikálové hvězdy v netradičních rolích. Diváci se již nyní mohou těšit na hity z muzikálů jako Vlasy, Srdcový král nebo Hamlet.

I letos si k sobě Michaela Tomešová pozvala řadu svých kolegů. V rámci večera tak vystoupí Lukáš Adam, Šimon Bilina, Kateřina Bohatová, Charlotte Doubravová, Jan Fanta, Zbyněk Fric, David Gránský, Jan Kříž, Marie Křížová, Sabina Laurinová, Iva Marešová, Elis Ochmanová, Přemysl Pálek, Richard Pekárek, Milan Peroutka, Felicita Prokešová, Anna Julie Slováčková, Natálie Halouzková, Jan Tenkrát, Roman Tomeš a jako speciální host po loňském úspěšném „debutu“ také Kateřina Morozová, amatérská zpěvačka, která je sama upoutána na invalidní vozík a dokazuje pravdivost motta koncertu, že „váš hlas má sílu bourat bariéry“. Všechny pak již opět tradičně doprovodí živá kapela v čele s Václavem Tobrmanem.

Stejně jako v předchozích letech bude výtěžek koncertu věnován na pomoc zdravotně postiženým. V letošním roce je cílem organizátorů pomoci s osvětou proti podvodnému jednání na internetu, především na sociálních sítích, kde jsou klienti Poloviny nebe o. p. s. extrémně zranitelnou skupinou vystavenou útokům různých podvodníků. Zároveň v kontextu války na Ukrajině a podpory přátelského soužití ukrajinských uprchlíků a dalších obyvatel hlavního města Prahy bude výtěžek koncertu určen také jedenáctiletému Ljubomyrovi ze Zakarpatské Ukrajiny, který usiluje o své uzdravení, aby mohl odložit vozík, na který je upoután.

Čtrnáct dní po uskutečnění koncertu bude možné zhlédnout záznam, který bude v prodeji na stránkách www.otevrenymidvermi.cz.

 
Sdílet na: