Benefiční koncert Muzikál bez bariér se pravidelně koná 3. prosince při příležitosti Mezinárodního dne zdravotně postižených. Už poosmé na něm vystoupí řada známých tváří, včetně patronky Michaely Tomešové. Výtěžek podpoří zdravotně postižené.

Podtitul letošního koncertu zní Filmové melodie. Kromě patronky Michaely Tomešové vystoupí v sobotu 3. prosince v KC na Novodvorské zpěváci jako například Kateřina Bohatová, Šimon Bílina, Richard Pekárek, Zbyněk Fric, Jan Kříž, Marie Křížová, Elis Ochmanová, Petr Pecha nebo Roman Tomeš. Zahraje také živá kapela v čele s Václavem Tobrmanem. Na svém webu o tom informuje obecně prospěšná společnost Polovina nebe.

Vstupné půjde na dobrou věc

Výtěžek ze vstupného poputuje ve prospěch veřejné sbírky na Modřanský biograf a pro účely zdravotně postižených lidí. Zároveň je koncert také poděkováním Poloviny nebe všem městským částem, které podporují kurzy výuky hlasového ovládání počítače i další sociální projekty pro těžce nemocné.

Vstupenky za 350 korun na sezení nebo 150 korun na stání lze zakoupit na prodejních místech Ticketportal a nebo online na ticketportal.cz. Vozíčkáři a držitelé průkazu ZTP/P mají vstup zcela zdarma, stačí pro rezervaci míst kontaktovat info@polovinanebe.cz.

Polovina nebe dlouhodobě pomáhá postiženým

Obecně prospěšná společnost Polovina nebe se roku 2015 transformovala z občanského sdružení Polovina nebe založeného v roce 2006. Zaměřuje se zejména na podporu sociálně vyloučených osob při jejich integraci do společnosti.

Provozuje například terénní službu osobní asistence na celém území hlavního města. Cílovou skupinou této služby jsou zdravotně postižené osoby a senioři, kteří nejčastěji z důvodu vysokého věku nebo zdravotního stavu potřebují při každodenních činnostech pomoc jiné osoby. Osobní asistence jim umožňuje žít doma a ne v ústavní péči.

Další službou, kterou Polovina nebe nabízí, je sociální rehabilitace. V rámci té se využívá znalostí softwarů pro hlasové ovládání počítače, což výrazně pomáhá zdravotně postiženým v každodenním životě. Díky lepší orientaci na počítači mohou například lépe vstoupit na trh práce.

30.10.2022      prahain.cz  Adéla Houbová

Sdílet na: