Muzikálem bez bariér 2021

Spojit umění, zábavu a ušlechtilý účel v jediné akci se už posedmé podařilo Polovině nebe o.p.s., která 3. prosince 2021 od 19 hodin pořádá předvánoční koncert Muzikálem bez bariér, tentokrát s podtitulem Muzikály, které poprvé překročí naše hranice.

Díky mimořádnému nasazení tradiční patronky akce Míchaely Tomešové se na podiu bezbariérového sálu Kulturního centra Novodovorská představí vedle samotné patronky na dvě desítky předních českých muzikálových umělců. Hned pětice z nich – Peter Pecha, Petra Vojtková, Kateřina Bohatová, Petra Kosková a Elis Ochmanová – pak zaskočila za momentálně nemocnou Míšu Tomešovou na tiskové konferenci ke koncertu a dodala jí mile rozpustilou atmosféru i pořádnou dávku pozitivní energie.

Neobvyklé na tomto koncertu je, že na něm zazní melodie ze světoznámých muzikálů, které doposud zcela míjely tuzemská jeviště. Informace, že z toho důvodu dostali pozvánku na koncert mimo jiné i naši muzikáloví producenti, si od přítomných zpěváků vysloužila nadšený potlesk.

Nikoli náhodně zvolené datum 3.12. – Mezinárodní den zdravotně postižených – předznamenává účel, k němuž bude výtěžek koncertu použit: Je jím nákup kompenzačních pomůcek pro třináctiletého chlapce z neúplné rodiny, trpícího středně těžkou ztrátou zraku. Koncert je rovněž poděkováním Poloviny nebe městským částem za podporu kurzů výuky hlasového ovládání počítače a dalších sociálních projektů pro těžce postižené lidi, které OPS pořádá.

Osoby se zdravotním postižením mají vstup zdarma.

A zde je seznam účinkujících včetně informace, jakou melodii a z kterého muzikálu na koncertě zazpívají:

Lukáš Adam: muzikál Dear Even Hansen – píseň For forever

Jan Fanta: Hamilton – You´ll be back

Vendulka Příhodová: RRReed – I´m not pregnant, I´m just fat

Radka Pavlovčinová: Porgy a Bess – The man I love

Petra Kosková a Jan Fanta: Once – duet Falling slowly

Zbyněk Fric a Elis Ochmanová: Moulin Rouge – duet Come what may

David Gránský a Míša Tomešová: Alladin – duet A whole new world

Petra Vojtková: Waitress – I didn´t plan it

Elis Ochmanová: Hairspray – Good Morning Balltimore

Milan Peroutka: Lví král – Can You feel tha love tonight

Peter Pecha: Kinky boots – Sex is in the heel

Charlotte Doubravová: Sounds of Music – My favorite things

Mariánna Polyaková: Alladin – Speechless

Kateřina Bohatová: Frozen 2 – Ukolébavka o řece Atohalan

Vendulka Příhodová a Jan Fanta: Smash – Let me be your star

Překvapením zůstávají melodie, které zazpívají Richard Pekárek, Tomáš Trapl a Přemysl Pálek. Přijďte si je poslechnout naživo.

Sláva koncertu Muzikálem bez bariér, který se konal 3.12. v Kulturním centru na Novodvorské. Fotografie vystihují, jak dokáží zpěváci naplnit sál a vybrat vždy na zdravotně postižené lidi, které v benefičním koncertu podporujeme 😘  Letos na Daniela ze školy na Praze 12. Velký díky patří především patronce koncertu Míše Tomešové 🎯 ❤ 🌷 🏆

 
Sdílet na: