Cílem koncertu je umožnit tělesně postiženým lidem a seniorům potkat se v příjemném prostředí při hudebním vystoupení, poděkovat partnerům za podporu činnosti společnosti Polovina nebe a propojit alespoň na chvíli ty, co pomáhají, s těmi, co pomoc potřebují. A to vše na dobré adrese Prahy 4, která je dostatečně dostupná a bezbariérová. Osoby se zdravotním postižením a senioři mají vstup zdarma, pro ostatní je cena vstupenky 290 Kč.

Výtěžek vstupného bude veřejnou sbírkou Výtěžek vstupného bude poukázán ve prospěch veřejné sbírky konané Polovinou nebe pro těžce postižené lidi upoutané na vozík – Editu Baronovou a Sofii Stránskou. Jejich příběhy si můžete přečíst na blogu Poloviny nebe pomozme mamince 12-leté dcery a pomozme Sofii žít doma. K programu Duety ze slavných muzikálů zazpívají muzikálové hvězdy Michaela Tomešová, Marian Vojtko, Jan Kříž, Tomáš Trapl, Roman Tomeš, Ivana Korolová, Eva Burešová, Michaela Gemrotová, Zbyněk Fric, Michal Kavalčík, David Gránský a Alžběta Bartošová. Grafiku pro billboardy a další propagační materiály připravuje známý grafik muzikálů Pavel Košatka.

Třetí ročník proběhne již tradičně v KC Novodvorská, v sále pro téměř čtyři sta diváků. Letos bude i přestávka s občerstvením pro hosty i diváky. Bude možné ochutnat limitovanou edici vína vinaře pana Šalši a bezlepkové dobroty firmy Dodo. Koncert je pořádán pod záštitou starosty Prahy 4 Petra Štěpánka a za spolupráce Prahy 12 a Prahy-Kunratice.

Polovina nebe, o.p.s. Společnost je neziskovou organizací, která v ČR působí od r. 2006. Jako jediná v ČR zajišťuje bezplatně kurzy ovládání PC hlasem. Umožňuje tak osobám s postiženou motorikou horních končetin ovládat počítač a všechny jeho funkce pouze s využitím hlasových povelů. Je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb jako je osobní asistence, sociální rehabilitace a bezbariérová doprava a je zařazena v krajské síti poskytovatelů sociálních služeb s nejvyššími standardy. Více http://www.polovinanebe.cz/

Článek

Sdílet na: