Každý z nás by si ve stáří přál být doma ve svém prostředí. Pokud tomu tak nejde, přeje si, aby na konci života žil důstojně, v bezpečí, aby se o něj v domově starali hezky. To všechno splňuje Domov seniorů v Uhlířských Janovicích a poskytuje mnoho navíc.

V rámci vzdělávání nám umožnila regionální Asociace poskytovatelů sociálních služeb Praha exkurzi do Domova seniorů v Uhlířských Janovicích. Jeli jsme společným autobusem s dalšími organizacemi a mnoha asistenty přímé péče. Domov seniorů Uhlířské Janovice je příspěvkovou organizací Středočeského kraje a poskytuje sociální služby Domov pro senioryDomov se zvláštním režimem a Pečovatelskou službu. Nachází se na jižním okraji města Uhlířské Janovice ve vzdálenosti cca 20 km od Kutné Hory. Otevřen je od srpna 2015 a své služby poskytuje 154 klientům. Tento domov vykazuje nadstandardní služby, i přestože není soukromý. Klienti jsou ubytováni na jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Domov seniorů Uhlířské Janovice – schránka na přání a stížnosti.
Domov seniorů Uhlířské Janovice - hala s občerstvením a kavárnou (vnitřní i venkovní)
Domov seniorů Uhlířské Janovice – hala s občerstvením a kavárnou (vnitřní i venkovní)

Najdete zde koutek pro odpočinutí. Můžete si zajít vybrat knihu do knihovny a v čítárně s knihou nebo časopisem spočinout. Pokud chcete sledovat televizi s ostatními lidmi, můžete se dívat na několika místech s velkou obrazovkou.

Domov seniorů Uhlířské Janovice - knihovna s čítárnou
Domov seniorů Uhlířské Janovice – knihovna s čítárnou
Domov seniorů Uhlířské Janovice - klidný koutek
Domov seniorů Uhlířské Janovice – klidný koutek

Dámy na sebe nezapomínají a mají kadeřnictví a místnost na pedikúru.

Domov seniorů Uhlířské Janovice – kadeřnictví
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Domov seniorů Uhlířské Janovice – pedikérna s laky na na nehty
Domov seniorů Uhlířské Janovice - pedikérna
Domov seniorů Uhlířské Janovice – pedikérna

Jan Werich vždy s vtipem sobě vlastním vyprávěl, že pánové jsou od toho, aby filozofovali. Proto si vytvořili Pánský klub, kde nejen že filozofují, ale mohou hrát i biliár.

Ženám vstup zakázán.
Domov seniorů Uhlířské Janovice – Pánský klub

Klienti mohou i rozjímat v krásné kapli, která voní dřevem. A jindy si zajít na vodoléčbu, rehabilitaci, masáž.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Domov seniorů Uhlířské Janovice – kaple

Pokud se chtějí klienti účastnit společenských aktivit, mají proto společenskou místnost, kde výtvarně tvoří, mají Myslivnu, canisterapii a další možnosti. Sociální pracovnice vycházejí vstříc novým nápadům.

Domov seniorů Uhlířské Janovice – místnost ke společenským aktivitám a tvorbě.

Výstavba Domova seniorů byla zahájena už v devadesátých letech minulého století, ale přerušena v roce 1999. Znovu byla zahájena až v roce 2014. V srpnu 2015 bylo slavnostní otevření a do měsíce měli plný stav.

Zprava ředitelka Ing. Jana Pivoňková, vedoucí úseku přímé péče Mgr. Jana Kosíková, čtvrtá žena projektový manažer Ing. Pavla Čermáková
Zprava ředitelka Ing. Jana Pivoňková, vedoucí úseku přímé péče Mgr. Jana Kosíková, personalistka Jindra Lapčíková a projektová manažerka Ing. Pavla Čermáková.
pred domovem
Polovina nebe, o.p.s. před Domovem seniorů Uhlířské Janovice

 

Sdílet na: