I tento rok a celkem už po osmé v řadě pořádá Polovina nebe o. p. s. benefiční koncert Muzikálem bez bariér, v letošním roce s podtitulem Filmové melodie. Jako vždy proběhne 3. prosince od 19 hodin k Mezinárodnímu dni zdravotně postižených, aby právě v tento den vnesl do života hendikepovaných lidí více radosti a pohody.

Již tradiční patronka koncertu, vyznačující se neobyčejným nadšením a osobním nasazením, Michaela Tomešová v něm zazpívá spolu se svými kolegy Šimonem Bilinou, Kateřinou Bohatovou, Charlotte Doubravovou, Zbyňkem Fricem, Davidem Gránským, Natálií Halouzkovou, Janem Křížem, Marií Křížovou, Elis Ochmanovou, Přemyslem Pálkem, Peterem Pechou, Richardem Pekárkem, Milanem Peroutkou, Felicitou Prokešovou, Janem Tenkrátem, Romanem Tomešem a Tomášem Traplem. Všechny pak naživo doprovodí kapela v čele s Václavem Tobrmanem.

Jako každý rok, i letos zvolili organizátoři pro účinkující společné téma, kterým jsou tentokrát Filmové melodie. V již tradičním místě konání v bezbariérovém sálu Kulturního centra Novodvorská se tak můžete těšit na písně z českých i zahraničních filmů, jako jsou Starci na chmelu, Moulin Rouge, Rocketman, Skyfall a mnoho dalších.

Pokud jste zatím neměli možnost žádný z předchozích koncertů Muzikálem bez bariér navštívit anebo jste některý ročník vynechali, přečíst si o nich můžete na webových stránkách Poloviny nebe (www.polovinanebe.cz/koncerty/).

Ani covidový rok 2020 přitom tuto tradici nepřerušil: Navzdory covidovým omezením zazpívaly muzikálové hvězdy pro dobrou věc skrze obrazovky. Šestý ročník benefičního programu Muzikálem bez bariér se proto odehrál ve virtuálním prostoru. Organizátoři si totiž nedovedli představit – hlavně díky obdivuhodné patronce koncertu Michaele Tomešové -, že by v roce 2020 již tradiční koncert vynechali. Proto se rozhodli jít cestou jeho streamování. Jinak to nebylo při vyhlášení nouzového stavu možné. Úspěch této varianty je příjemně překvapil. Partnery koncertu se tak stal projekt Otevřenými dveřmi, který od té doby pomáhá s jeho realizací.

Na webových stránkách projektu Otevřenými dveřmi si tak stále můžete připomenout i loňský neméně úspěšný ročník a koupí záznamu podpořit činnost Poloviny nebe. Sedmý ročník měl podtitul „Muzikály, které poprvé překročí naše hranice“ a zazněly na něm melodie z muzikálů, které v Čechách ještě nebyly uváděny.

Koncert pro dobrou věc

Výtěžek ze vstupného bude letos poukázán ve prospěch veřejné sbírky na Modřanský biograf a pro lidi se zdravotním postižením. Koncert je rovněž poděkováním Poloviny nebe městským částem za podporu kurzů pro výuku hlasového ovládání počítače a dalších sociálních projektů pro těžce postižené osoby.

Polovina nebe o.p.s. tak navazuje na svou předchozí podporu Modřanského biografu, kdy v roce 2018 uspořádali několik koncertů, které pomohly financovat v prostorech kina bezbariérový vstup.

Vstupenky jsou v distribuci na prodejních místech Ticketportal, nebo je můžete zakoupit on-line na ticketportal.cz (https://www.ticketportal.cz/event/MUZIKALEM-BEZ-BARIER-VIII). Vstupenku k sezení zakoupíte za 350,- Kč, k dispozici je i omezený počet míst na stání za 150,- Kč.

Pro vozíčkáře a držitele průkazu ZTP/P je vstup zdarma; tyto vstupenky nejsou v distribuci, pro jejich rezervaci kontaktujte info@polovinanebe.cz. V Kulturním centru na Novodvorské je nejen bezbariérový přístup, ale i zvláštní sektor či umístění pro vozíčkáře – první řada před sedadly a ulička uprostřed sálu.

Čtrnáct dní po uskutečnění koncertu bude možné také zhlédnout záznam koncertu, ten bude v prodeji od 05.12.2022 na stránkách www.otervrenymidvermi.cz za 190,- Kč.

Zdroj

Sdílet na: