Už poosmé v řadě pořádá Polovina nebe o. p. s. benefiční koncert Muzikálem bez bariér, tentokrát s podtitulem Filmové melodie. Jako vždy proběhne 3. prosince od 19 hodin k Mezinárodnímu dni zdravotně postižených, aby právě v tento den vnesl do života hendikepovaných lidí více radosti a pohody.

Již tradiční patronka koncertu, vyznačující se neobyčejným nadšením a osobním nasazením, Michaela Tomešová v něm zazpívá spolu se svými kolegy Kateřinou Bohatovou, Šimonem Bílinou, Richardem Pekárkem, Zbyňkem Fricem, Janem Křížem, Marií Křížovou, Elis Ochmanovou, Peterem Pechou, Přemyslem Pálkem, Janem Tenkrátem, Romanem Tomešem, Tomášem Traplem a dalšími zpěváky. Všechny pak naživo doprovodí kapela v čele s Václavem Tobrmanem. Těšit se můžeme na písně z českých i zahraničních filmů, jako jsou Starci na chmelu, Moulin Rouge, Rocketman, Skyfall a mnoho dalších.

Pokud jste zatím neměli možnost žádný z předchozích koncertů Muzikálem bez bariér navštívit a nebo jste některý ročník vynechali, přečíst si o nich můžete na webových stránkách Poloviny nebe.

Ani covidový rok 2020 přitom tuto tradici nepřerušil: Navzdory covidovým omezením zazpívaly muzikálové hvězdy pro dobrou věc skrze obrazovky! Šestý ročník benefičního programu Muzikálem bez bariér se proto odehrál ve virtuálním prostoru. Nedovedli jsme si totiž představit – hlavně díky obdivuhodné patronce koncertu Michaele Tomešové, že bychom v roce 2020 vánoční koncert vynechali.

Proto jsme se rozhodli jít cestou jeho streamování. Jinak to nebylo při vyhlášení nouzového stavu možné. Úspěch této varianty nás příjemně překvapil.

V pátém ročníku zazněly známé muzikálové i filmové melodie jinak, než jsme zvyklí – písně, které normálně zpívají zpěvačky, zpívali zpěváci a naopak. Tzv. „árie naopak“ jsme si tak mohli vyslechnout v podání známých muzikálových hvězd – Michaely Tomešové, Petry Vojtkové, Evy Burešové, Ivany Korolové, Alžběty Bartošové, Jana Fanty, Michaely Gemrotové, Tomáše Löbla, Tomáše Trapla, Romana Tomeše a Lukáše Adama, který celým večerem příjemně provázel.

Také čtvrtý ročník přilákal přes 400 diváků (tedy plnou kapacitu tradičního místa konání v bezbariérovém sálu Kulturního centra Novodvorská) na pohádkové melodie, jako jsou například filmové písničky Znám jednu starou zahradu či Kujme pikle z Šíleně smutné princezny anebo Dělání všechny smutky zahání ze slavné televizní pohádky Princové jsou na draka.

Výtěžek vstupného bude poukázán ve prospěch veřejné sbírky na Modřanský biograf a pro lidi zdravotně postižené. Koncert je rovněž poděkováním Poloviny nebe městským částem za podporu kurzů pro výuku hlasového ovládání počítače a dalších sociálních projektů pro těžce postižené osoby.

Vstupenky jsou v distribuci na prodejních místech Ticketportal anebo je můžete zakoupit on-line přímo na ticketportal.cz a ihned vytisknout – HOMEtickets!

Pro vozíčkáře a držitele průkazu ZTP/P je vstup zdarma; tyto vstupenky ovšem nejsou v distribuci, pro jejich rezervaci kontaktujte info@polovinanebe.cz. V Kulturním centru na Novodvorské je nejen bezbariérový přístup, ale i zvláštní sektor či umístění pro vozíčkáře – první řada před sedadly a ulička uprostřed sálu.

04.11.2022      sdeleni.idnes.cz

Sdílet na: