Při prvním ročníku benefičního koncertu Muzikálem bez bariér v roce 2015 jsme se báli, aby přišlo dost lidí. Letos jsme měli strach přesně opačný – aby se všichni zájemci do bezbariérového sálu Kulturního centra Novodvorská vešli. Bylo to „s odřenýma ušima“. Ještě že někteří nadšenci vzali za vděk lístky k stání. Báječná atmosféra vyvolala bouřlivé potlesky a nadšené volání z publika téměř od samotného počátku koncertu.

Záplava improvizací a vtipných komentářů především z úst Míši Tomešové, Michala Kavalčíka, Mariána Vojtko, Tomáše Trapla a Davida Gránského, společně se skvělými pěveckými výkony nejen jich samotných, ale i Evy Burešové, Ivany Korolové, Michaely Gemrotové, Alžběty Bartošové, Jana Kříže, Romana Tomeše a Zbyňka Frice vzbudily brzy v návštěvnících náladu až euforickou.Navrch mohl být vozíčkářce Editě Baronové předán šek na 56 tisíc korun, které se pro ni podařilo Polovině nebe nashromáždit prostřednictvím veřejné sbírky. Pokryje jimi část nákladů na léčebný pobyt ve zdravotnickém zařízení Adeli v Piešťanech. Výtěžek z koncertu pak poputuje na konto další vozíčkářky – Sofie Stránské, která se pro zdravotní problémy nemohla v neděli 3. 12. bohužel zúčastnit.

Vozíčkářka Edita Baronová převzala šek. Peníze, které se vybraly pomocí veřejné sbírky.
Vozíčkářka Edita Baronová převzala šek. Peníze, které se vybraly pomocí veřejné sbírky.

Velké díky za to, že bylo možné tenhle skvělý koncert uspořádat, patří všem, kteří na něj přispěli. Byly to městské části Praha 4, Praha 11, Praha 12, Praha 10 a Praha – Kunratice, Magistrát hl. m. Prahy, Ministerstvo práce a sociálních věcí, evropský projekt Na cestě do nebe, EU – Evropský sociální fond – Operační program Zaměstnanost, Dopravní podnik hl. m. Prahy a firmy STILL, DoDo – Domácí dobroty bez lepku a Vinař Šalša.

CET_8214
Sál KC Novodvorská praskal ve švech.
Starosta Prahy 4 Petr Štěpánek s místostarostkou Ivou Kotvovou. Uprostřed ředitelka Poloviny nebe Daniela Rázková.
Starosta Prahy 4 Petr Štěpánek s místostarostkou Ivou Kotvovou. Uprostřed ředitelka Poloviny nebe Daniela Rázková. Vlevo zpěvačka Míša Tomešová.

Chvála se během koncertu hrnula z pódia nejen na hlavy jejich, ale i ředitelky Poloviny nebe Daniely Rázkové, která s nápadem na pořádání koncertu před třemi lety přišla, a také na adresu Míši Tomešové. Ta pro koncert získala nejen své kolegy, nefalšované muzikálové hvězdy, ale ujala se i role dramaturgyně, scénáristky a moderátorky večera. Uvolněnou náladu během koncertu dobře vystihuje fakt, že z role moderátorky ji s rozverností sobě vlastní zcela neplánovaně na řadu minut „vyšoupnul“ Michal Kavalčík.

Míša Tomešová a Michal Kavalčík.
Míša Tomešová a Michal Kavalčík.
všichni
Zpěváci věnovali svůj honorář do veřejné sbírky na dvě vozíčkářky.

Ochutnávku z našeho koncertu najdete na Youtube kanálu Poloviny nebe.

Foto: Lukáš Cetera

 

 

Sdílet na:
 

Tags: , ,