1.11.23 jsme v kanceláři Poloviny nebe měli seminář v rámci projektu „Finanční gramotnost a prevence zadlužení seniorů“ od Asociace občanských poraden. Celému týmu přednášeli paní magistra Petra Horáková a pan Hynek Kalvoda.
Už delší dobu řešíme příběh vozíčkáře pana W., který se dostal do exekuce jako oběť nekalých praktik. V rámci služby sociální rehabilitace jsme pomohli klientovi najít střechu nad hlavou, ale jeho problém nadále zůstává. Bohužel realita v ČR a Praze je taková, že podobné příběhy přibývají. Zranitelné skupiny jsou často okrádáni podvodníky a dostávají se do obtížně řešitelných situací.
Cílem dnešního setkání bylo získat potřebné informace a rady a zároveň pomoct panu W. najít cestu z finančních dluhů. Získali jsme rady, jak sebe a ostatní lidi chránit před podvodníky a vyhýbat se vědomě jejich tlaku. Aby nedocházelo k problému z neznalosti, doporučovali nám síť bezplatných poraden, kde mapují příběh klienta a radí, jak se dostat z nesnází. V nadcházejících dnech se magistra Horáková detailně se seznámí s případem pana W. a poradí mu kroky k dosažení pozitivního výsledků. Pomáháme nejen hlasem! Vaše Polovina nebe

Sdílet na: