Účastník projektu Michael Vidura z Brna, který si chtěl v praxi vyzkoušet, jak se dá počítač plnohodnotně ovládat hlasem řekl:

„Pochopil jsem, že máme to štěstí žít v době, kdy je důležité, co máte v hlavě a ne jaké máte tělo. Zkušenost s hlasovým ovládáním PC mě inspirovala k sepsání povídky Asík 2, která vyhrála 1. místo v literární soutěži Internet a můj hendikep 2013, kterou vyhlašuje pořadatel konference INSPO.


Šestatřicetiletý Michal Holec se díky společnosti Polovina nebe může i přes postižení věnovat aktivitám, které ho baví.

„Díky Polovině nebe jsem se zúčastnil kurzu na hlasové ovládání počítače. Je součástí projektu, jehož cílem je získání pracovního uplatnění pro pracovně znevýhodněné účastníky projektu. Také jsem absolvoval i rekvalifikační kurz. Podle mého název Polovina nebe je pro onu obecně prospěšnou společnost úplně výstižný, protože jsem tam poznal fajn lidi, kteří svým přístupem a činností nám lidem s omezením skutečně přinášejí část nebe.“


Slovy naší absolventky Kristiny Pochmanové z Kladna jsou „hlasové technologie klíčem otevírajícím lidem s handicapem nové obzory a možnosti“ a dokládá to svými zkušenostmi ze Speciální pečovatelské služby zajišťující potřebnou osobní asistenci, kterou sama denně využívá.

Sdílet na: