http://polovinanebe.cz/wp-content/uploads/2017/04/logo_menu.png

I ty můžeš pracovat - hlasem

Logo_ITMPH Motto

Projekt „I Ty můžeš pracovat – hlasem!“ byl zaměřen na podporu a rozvoj poradenských služeb, včetně bilanční a pracovní diagnostiky, vedoucích k aktivizaci a motivaci cílové skupiny – fyzických osob s postižením motoriky horních končetin, jejich vzdělávání a nalezení pevného místa na pracovním trhu v Praze, Středočeském a Jihočeském kraji .

Projekt podporoval tvorbu a realizaci komplexních programů zaměstnanosti ve spolupráci s odborníky z dalších organizací s důrazem na využití nových a netradičních metod podporujících zaměstnanost cílové skupiny.

Projekt podalo občanské sdružení Polovina nebe na základě pozitivní zkušenosti a ohlasu na specifickou
podporu této cílové skupině, spolupráce s organizacemi sdružujícími zdravotně znevýhodněné a především na základě velké poptávky této specifické skupiny po možnostech jejich vzdělání v oblasti ovládání počítače hlasem pro jejich následné pracovní uplatnění.

Projekt rovněž reagoval na poptávku a ochotu zaměstnavatelů zaměstnat zdravotně znevýhodněné pro úkony spojené s IT technologiemi. V rámci projektu jsme cílovou skupinu naučili ovládat PC hlasem a tím umožnili její pracovní zařazení.

Prostřednictvím celkem pěti aktivit projekt pomohl cílové skupině překonat překážky, které jí bránily ve vstupu na trh práce, zprostředkovali jí adekvátní vzdělání v oblasti ovládání počítače hlasem a informačních technologií a tím umožnili vstup na pracovní trh.

Inovativním prvkem projektu bylo využití nejmodernějších technologií ovládání počítače hlasem.
Všechny aktivity kladly důraz na individuální přístup k osobám z cílové skupiny. Jedním z hlavních výstupů projektu bylo zaměstnání celkem 14 osob z cílové skupiny.

Realizace projektu probíhala od 1.3. 2013 do 28.2.2015.

stažený-soubor-1-300x36 (1)

Příspěvky k projektu „I ty můžeš pracovat – hlasem“

Přehled zpráv

 

V pražské příloze MF DNES magazínu City vyšel rozhovor s účastníkem našeho kurzu panem Michalem Holcem

Praha 27.11. 2014

stažený soubor

V pražské příloze MF DNES magazínu City vyšel inzerát Poloviny nebe

Praha 28.8. 2014

Kladno, 31.7.2014

Tento čtvrtek na Kladně jsme ve výuce počítače hlasem zase pokročili, výuka probíhá bez komplikací, účastníci jsou pozorní a hezky je počítače poslouchají.

Několik fotografií z výuky naleznete ke shlédnutí zde.

Výuka ovládání počítače na Kladně

Kladno, 17.7.2014

Pokračujeme ve výuce ovládání počítače hlasem v rámci projektu I Ty můžeš pracovat – hlasem!
Dnes jsme si mimo opakování základů vyzkoušeli také další skupiny povelů, a dokonce jsme stihli i nadiktovat půl stránky textu. Přestože to bude vyžadovat ještě hodně úsilí a trpělivosti, je vidět, že naši účastníci mají nakročeno k tomu počítač hezky svižně hlasem ovládat.

Fotky z výuky najdete zde.

Úterní výuka v Soběslavi

Soběslav, 27.5.2014

Další výuka ovládání počítače hlasem projektu I Ty můžeš pracovat – hlasem se zaměřila na různé způsoby tvorby textu hlasem programy NEWTON Dictate, MyDictate a MyVoice, a jejich propojení do funkčního celku.

Pár fotek z této výuky si můžete prohlédnout zde.

V Soběslavi diktujeme počítači hlasem!

Soběslav, 20.5.2014

V rámci projektu I Ty můžeš pracovat – hlasem probíhala toto úterý v Soběslavi další výuka ovládání PC hlasem. Pánové bez problémů zvládají jak základy, tak také pokročilejší funkce programu MyDictate a začínají je propojovat s dalšími funkcemi programu MyVoice.

Pro fotografie z výuky přejděte zde.

Výuka projektu I Ty můžeš pracovat – hlasem

Smržovka, 13.5.2014

Další výuka probíhala v příjemné atmosféře a v duchu diktování textu pomocí programu MyDictate a v rozšiřování znalostí o další, pokročilejší funkce tohoto programu.

Pro několik fotografií z výuky klikněte ZDE.

Začátek nového cyklu výuky projektu I Ty můžeš pracovat – hlasem

Soběslav, 15.4.2014

Tým Poloviny nebe zahájil 15.4.0214 další cyklus výuky ovládání počítače hlasem v Soběslavi. V tomto projektu se zaměřujeme na výuku hlasových technologií a rozvíjení dovedností, které našim účastníkům pomohou uplatnit se na trhu práce.

Oba pánové jsou milí a vnímaví, bude radost s nimi spolupracovat, fotky z prvního výukového dne jsou ke shlédnutí ZDE.

Slavnostní zakončení rekvalifikačního kurzu

Praha 26.3. 2014

V rámci projektu „I ty můžeš pracovat – hlasem“ proběhlo slavnostní předání certifikátů účastníkům rekvalifikace „Základy podnikání“. Celkem bylo proškoleno 6 osob, které získaly přehled v oblasti podnikání a zároveň si připravily konkrétní podnikatelský záměr. 

Všem děkujeme za účast a přejeme hodně úspěchů při realizaci svých plánů.

Další Fotografie najdete ZDE ZDE

V pražské příloze MF DNES magazínu City vyšel rozhovor s ředitelkou Poloviny nebe PhDr. Danielou Rázkovou

Praha 25.3. 2014
SPHAP1514032412490-p1

Milý dopis, který napsala účastnice pražského kurzu ovládaní počítače hlasem

Dostali jsme velmi milý dopis od jedné z našich účastnic kurzu ovládání počítače hlasem, paní Moniky Henčlové. Děkujeme!

S jejím svolením bychom ho rádi publikovali :

Ještě mám hlas
Dýchám a mluvím velmi slabě, ale z mého těla a jeho pohybu už nic víc nezbylo. Přesto mám ještě mozek a snad rozum a troufám si věřit, že také intelekt. Potřebuji studovat, pracovat na počítači, potřebuji sledovat svoje emaily a reagovat na ně, potřebuji kontrolovat zprávy na internetu, je to jediné spojení se světem. Co teď s tím?
Poznala jsem občanské sdružení Polovina nebe a jeho počítačové machry, mimochodem fakt pěkní chlapi. Věnují se zejména alternativním způsobům ovládání počítače, jejich výuce, zdokonalování a použití v praxi se zaměřením na hlasové technologie. Pánové umí skvělou věc, naučí počítač poslouchat můj hlas (také se ten program jmenuje MyVoice). Ve finále by mi stačilo spřátelit se s tímto programem a mohu si sama přečíst emaily a také na ně odpovědět nebo si na internetu přečíst zprávy.
Kecám. Tak jednoduché to v mém případě není, například nyní vymýšlíme ovládání lupy hlasem, její rozpohybování a také zastavení. Lokálně potřebuji zvětšit text až trojnásobně. A ještě jedna věc. Polovina nebe má bezbariérové učebny, ale s ohledem na můj děsný zdravotní stav, jsou ochotni jezdit za mnou a program upravovat přímo u mě doma, v mých podmínkách.
A víte co? Pánové z Poloviny nebe to dokážou a navíc, a to je pro mě fakt velmi důležité, se ke mně nechovají jako k chudáčkovi invalidovi, ale jako k dospělé osobě, která jen potřebuje s něčím pomoci. Jsem člověk a ženská a toto jejich chování mi dělá dobře.


Monika Henčlová

 

I v roce 2014 přicházíme s nabídkou úspěšných kurzů hlasových technologií

Praha 17.2.2014

 

Inzerátem v MF DNES, který vyšel 17.2. 2014, oslovujeme nové zájemce o naše projekty hlasových technologií v rámci projektů Pracovat bez rukou lze a I Ty můžeš pracovat – hlasem!
stažený soubor (1)
Praha 18.12.2013
Dalším inzerátem v MF DNES, který vyšel 18. 12. 2013, oslovujeme znovu nové zájemce o naše projekty hlasových technologií v rámci projektů Pracovat bez rukou lze a I Ty můžeš pracovat – hlasem!.
stažený soubor (1)

Inzerát v MF DNES

Praha 12.12.2013
Inzerátem v MF DNES, který vyšel 12. 12. 2013, oslovujeme znovu nové zájemce o naše projekty hlasových technologií v rámci projektů Pracovat bez rukou lze a I Ty můžeš pracovat – hlasem!.

Inzerát v magazínu MF DNES

Praha 28.11.2013
Inzerátem v magazínu MF DNES, který vyšel 28. 11. 2013, oslovujeme nové zájemce o naše projekty hlasových technologií v rámci projektů Pracovat bez rukou lze a I Ty můžeš pracovat – hlasem!.

Začátek výuky na Pankráci – projekt I Ty můžeš pracovat- hlasem

červen 2013, Praha

Dnes se v naší tréninkové místnosti na Pankráci znovu začaly ozývat povely určené k ovládání počítače hlasem. Na první hodině totiž byli noví účastníci výuky, a oťukávali si, jak hlasové technologie fungují a jak je správně používat.  Přejeme jim, aby v příštích dvou měsících pod vedením lektorů všechna úskalí výuky zvládli, a mohli být zařazeni do dalších, navazujících částí projektu.

Výuka prvního cyklu projektu I Ty můžeš pracovat- hlasem začíná

květen 2013, Praha

První cyklus školení ovládání počítače hlasem byl zahájen v naší tréninkové místnosti!  Na vybrané absolventy čeká také možnost zařazení do rekvalifikačních kurzů a následné zaměstnání na otevřeném trhu práce.

 stažený soubor (1)

V pražské příloze MF DNES magazínu City vyšel článek o projektech Poloviny nebe a hlasových technologiích

Další inzerát v MF DNES

 

Čtvrteční výuka na Kladně

Polovina nebe v médiích

V pražské příloze MF DNES magazínu City vyšel rozhovor s účastníkem našeho kurzu panem Michalem Holcem

Praha 27.11. 2014
stažený soubor

V pražské příloze MF DNES magazínu City vyšel inzerát Poloviny nebe

Praha 28.8. 2014

V pražské příloze MF DNES magazínu City vyšel rozhovor s ředitelkou Poloviny nebe PhDr. Danielou Rázkovou

Praha 25.3. 2014
SPHAP1514032412490-p1

I v roce 2014 přicházíme s nabídkou úspěšných kurzů hlasových technologií

Praha 17.2.2014
stažený soubor (1)

Inzerátem v MF DNES, který vyšel 17.2. 2014, oslovujeme nové zájemce o naše projekty hlasových technologií v rámci projektů Pracovat bez rukou lze a I Ty můžeš pracovat – hlasem!

stažený soubor (1)


Další inzerát v MF DNES

Praha 18.12.2013
stažený soubor (1)
 Dalším inzerátem v MF DNES, který vyšel 18. 12. 2013, oslovujeme nové zájemce o naše projekty hlasových technologií v rámci projektů Pracovat bez rukou lze a I Ty můžeš pracovat – hlasem!.

 


Inzerát v MF DNES

Praha 12.12.2013
stažený soubor (1)
Inzerátem v MF DNES, který vyšel 12. 12. 2013, oslovujeme nové zájemce o naše projekty hlasových technologií v rámci projektů Pracovat bez rukou lze a I Ty můžeš pracovat – hlasem!.

 


V magazínu MF DNES, který vyšel 28. 11. 2013, je inzerát, kterým oslovujeme nové zájemce o naše projekty hlasových technologií

Praha 28.11.2013
stažený soubor (1)


V pražské příloze MF DNES magazínu City vyšel článek o projektech Poloviny nebe a hlasových technologiích

Praha 26.11.2013
img-Y27083218-0001-p1

TÝM PROJEKTU

Projektová manažerka Daniela Rázková

PhDr. Daniela Rázková se podílela se na vzniku naší organizace i všech jeho projektů, a dále se o tyto projekty stará z pozice projektového manažera. Naše projekty jsou díky jejímu úsilí úspěšné nejen z pohledu účastníků kurzů ovládání počítače hlasem, ale také z pohledu nadřízených orgánů (například při prezentaci na Společném monitorovacím výboru Operačních programů Praha – Adaptabilita a Praha – Konkurenceschopnost, kam jsme byli pozváni v rámci bodu programu: prezentace úspěšného projektu OPPA) či z pohledu médií.

 

Jan Švec

Ing. Jan Švec se stará o ekonomickou a administrativní stránku projektů již od našeho prvního projektu Duhový most, v současném projektu I Ty můžeš pracovat- hlasem!  na pozici finančního manažera. V průběhu realizace jednotlivých projektů nasbíral množství cenných zkušeností, které se promítají na hladkém a plynulém průběhu projektů.  Také díky jeho přehledu v pravidlech dotačních programů jsou kurzy ovládání počítače tak úspěšné, a také díky němu se nám daří nacházet zaměstnání pro další účastníky kurzů.

 

Radka Šloufová

Radka Šloufová na pozici odborného asistenta je jedním z pilířů projektu I Ty můžeš pracovat- hlasem!. Zodpovídá za organizační chod projektu, zajišťuje speciální potřeby cílové skupiny, a pokud je potřeba, operativně řeší administrativu projektu, která je zrovna potřeba. Svým nasazením i vstřícným jednáním, s kterým řeší každodenní kontakty s účastníky, absolventy kurzů i všechnu další administrativu je pro naše projekty výraznou posilou.

Saša Gomoi

Lektorka Alexandra Gomoi

Saša Gomoi je jedinečným příkladem toho, že s dostatečnou pílí a tréninkem je možné se bezchybné ovládání počítače hlasem v rámci našich kurzů naučit. Saša je absolventkou našeho úplně prvního pilotního kurzu výuky ovládání počítače hlasem v roce 2010, a od té doby se vypracovala na zdatnou lektorku již v několika dalších projektech. Saša v projektu I Ty můžeš pracovat- hlasem! jde účastníkům kurzů příkladem, a svým klidným a trpělivým přístupem ke každému je nejlepší zárukou úspěšného absolvování všech účastníků.

 

Lektor Ondřej Sedláček

Bc. Ondřej Sedláček je jedním z lektorů, kteří vedou naše kurzy již od prvního pilotního kurzu v projektu Duhový most v roce 2010. Díky zájmům i vzdělání v IT dokáže účastníkům vysvětlit nejen principy ovládání počítače hlasem, ale také způsob, jak samotné počítače a programy v nich fungují, a jak jejich ovládání nejlépe spojit s hlasovými technologiemi

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookie. Další informace

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Zavřít