http://polovinanebe.cz/wp-content/uploads/2017/04/logo_menu.png

BLOG

Blog

S Polovinou nebe se potkáte v Jedli na Dni otevřených dveří

Tým Poloviny nebe najdete 14. února 2018 v době od 9:00 do 14:30 v rámci Dne otevřených dveří v pros...

Read More

Muzikál má sílu bourat bariéry

Při prvním ročníku benefičního koncertu Muzikálem bez bariér v roce 2015 jsme se báli, aby přišlo do...

Read More

Muzikálové hvězdy podporují vozíčkáře

Těžké životní osudy dvou žen na vozíku – Edity Baronové a Sofie Stránské – natolik oslovily známé mu...

Read More

Pomozme mamince 12-leté dcery

Edita Baronová je maminkou 12-leté dcerky. Od roku 2011 je upoutána na invalidní vozík. Od 5. května...

Read More

Novinky poloviny nebe:

S Polovinou nebe se potkáte v Jedli na Dni otevřených dveří

Tým Poloviny nebe najdete 14. února 2018 v době od 9:00 do 14:30 v rámci Dne otevřených dveří v prostorách knihovny v prvním patře.

22552353_1318855878237178_1136199262949889024_n

Přijďte se seznámit s ovládáním počítače hlasem a poznat jeho široké využití.

Muzikál má sílu bourat bariéry

Při prvním ročníku benefičního koncertu Muzikálem bez bariér v roce 2015 jsme se báli, aby přišlo dost lidí. Letos jsme měli strach přesně opačný – aby se všichni zájemci do bezbariérového sálu Kulturního centra Novodvorská vešli. Bylo to „s odřenýma ušima“. Ještě že někteří nadšenci vzali za vděk lístky k stání. Báječná atmosféra vyvolala bouřlivé potlesky a nadšené volání z publika téměř od samotného počátku koncertu.

Záplava improvizací a vtipných komentářů především z úst Míši Tomešové, Michala Kavalčíka, Mariána Vojtko, Tomáše Trapla a Davida Gránského, společně se skvělými pěveckými výkony nejen jich samotných, ale i Evy Burešové, Ivany Korolové, Michaely Gemrotové, Alžběty Bartošové, Jana Kříže, Romana Tomeše a Zbyňka Frice vzbudily brzy v návštěvnících náladu až euforickou.Navrch mohl být vozíčkářce Editě Baronové předán šek na 56 tisíc korun, které se pro ni podařilo Polovině nebe nashromáždit prostřednictvím veřejné sbírky. Pokryje jimi část nákladů na léčebný pobyt ve zdravotnickém zařízení Adeli v Piešťanech. Výtěžek z koncertu pak poputuje na konto další vozíčkářky – Sofie Stránské, která se pro zdravotní problémy nemohla v neděli 3. 12. bohužel zúčastnit.

Vozíčkářka Edita Baronová převzala šek. Peníze, které se vybraly pomocí veřejné sbírky.

Vozíčkářka Edita Baronová převzala šek. Peníze, které se vybraly pomocí veřejné sbírky.

Velké díky za to, že bylo možné tenhle skvělý koncert uspořádat, patří všem, kteří na něj přispěli. Byly to městské části Praha 4, Praha 11, Praha 12, Praha 10 a Praha – Kunratice, Magistrát hl. m. Prahy, Ministerstvo práce a sociálních věcí, evropský projekt Na cestě do nebe, EU – Evropský sociální fond – Operační program Zaměstnanost, Dopravní podnik hl. m. Prahy a firmy STILL, DoDo – Domácí dobroty bez lepku a Vinař Šalša.

CET_8214

Sál KC Novodvorská praskal ve švech.

Starosta Prahy 4 Petr Štěpánek s místostarostkou Ivou Kotvovou. Uprostřed ředitelka Poloviny nebe Daniela Rázková.

Starosta Prahy 4 Petr Štěpánek s místostarostkou Ivou Kotvovou. Uprostřed ředitelka Poloviny nebe Daniela Rázková. Vlevo zpěvačka Míša Tomešová.

Chvála se během koncertu hrnula z pódia nejen na hlavy jejich, ale i ředitelky Poloviny nebe Daniely Rázkové, která s nápadem na pořádání koncertu před třemi lety přišla, a také na adresu Míši Tomešové. Ta pro koncert získala nejen své kolegy, nefalšované muzikálové hvězdy, ale ujala se i role dramaturgyně, scénáristky a moderátorky večera. Uvolněnou náladu během koncertu dobře vystihuje fakt, že z role moderátorky ji s rozverností sobě vlastní zcela neplánovaně na řadu minut „vyšoupnul“ Michal Kavalčík.

Míša Tomešová a Michal Kavalčík.

Míša Tomešová a Michal Kavalčík.

všichni

Zpěváci věnovali svůj honorář do veřejné sbírky na dvě vozíčkářky.

Ochutnávku z našeho koncertu najdete na Youtube kanálu Poloviny nebe.

Foto: Lukáš Cetera

 

 

Muzikálové hvězdy podporují vozíčkáře

Těžké životní osudy dvou žen na vozíku – Edity Baronové a Sofie Stránské – natolik oslovily známé muzikálové hvězdy, že se rozhodly vystoupit 3. prosince na benefičním koncertu Muzikálem bez bariér, jehož výtěžek půjde na pomoc právě těmto ženám. V sídle pořádající OPS Polovina nebe se tak na tiskové konferenci ke koncertu 17. listopadu sešly Michaela Tomešová, Michaela Gemrotová a Eva Burešová s několikaměsíčním synem. A nechyběly ani Edita se Sofií.

Na místě se společnými silami vylosovalo pět výherců lístků na koncert z řad těch, kteří na Facebooku nejvíce laikovali informaci o jeho konání. Zároveň vznikla i krátká videa, na nichž přítomné muzikálové hvězdy vyzvaly k podpoře obou postižených žen, v jejichž rámci se objevila i čísla kont veřejných sbírek, na něž mohou dárci posílat peníze. Například Sofie by k tomu, aby nemusela žít v ústavu, ale v domácím prostředí, což předpokládá celodenní asistenci, potřebovala přinejmenším 45 tisíc měsíčně, ale od státu dostává pouhých 13 tisíc. Podobně je na tom i matka třináctileté autistické dcery Edita, která se na vozíku ocitla po bodnutí komárem na dovolené. Naději na uzdravení by jí mohl poskytnout rehabilitační pobyt ve speciálním zařízení v Piešťanech. Měsíční kůra však stojí téměř čtvrt milionu korun. „Česká republika bohužel neproplácí neurorehabilitace,“ zalitovala Míša Tomešová, když vysvětlovala, proč se ve věci angažuje. „Edita se navíc nemůže vrátit z kliniky domů, protože rodině chybí peníze na přebudování bytu v bezbariérový,“ doplňuje Eva Burešová. Podstatu věci skvěle vystihla Míša Gemrotová: „Kdyby každý poslal pouhou kačku, víte, kolik by se vybralo?“

Vstupenky v prodeji na Ticketportal.

polovina nebe

Pomozme mamince 12-leté dcery

Edita Baronová je maminkou 12-leté dcerky. Od roku 2011 je upoutána na invalidní vozík. Od 5. května 2017 je však zcela nesoběstačná. Prodělala otravu krve a na dva dny upadla do kómatu. Její stav se tím zhoršil a potřebovala by dlouhodobou speciální rehabilitační péči, na kterou rodina nemá peníze. Aktuálně se nemůže fyzicky hýbat (posadit na posteli, sednout si, přesednout na vozík) bez asistence další osoby. Edita to nikdy nevzdala. Chce být zase pohyblivá. Je klientkou Poloviny nebe, o.p.s. a rádi bychom i my přispěli založením sbírky na její pomoc. 

Dcera ji v květnu našla v bezvědomí

Začátkem května našla 12 letá dcera Violka doma maminku v bezvědomí. V šoku zavolala babičku a ta přivolala záchranku. Edita byla odvezena na JIP oddělení nemocnice Na Bulovce v Praze a lékaři bojovali o její život dva dny. Naštěstí se Edita z bezvědomí probrala. Vysoké horečky ustoupily a tělo se začalo zotavovat po stavu hlubokého bezvědomí. Infekce však opět zasáhla celý nervový systém. Do té doby ochrnutá pravá strana se zhoršila a přidala se navíc nepohyblivost levé nohy a částečně i levé ruky. K tomu ještě vada řeči. V tomto stavu byla po 12 dnech i přes protesty rodiny a údiv neurologa Edita z nemocnice propuštěna do domácí péče pro nedostatek lůžek. Imobilní, nesoběstačná, zcela odkázaná na cizí pomoc. Na žádném rehabilitačním oddělení ani klinice ji nechtěli přijmout z důvodu její nesoběstačnosti.

v nemocnici

Nevzdám se

„Nikdy jsem to nevzdala a nevzdávám se ani teď. Chci být dobrým vzorem a dobrou mámou pro Violku,“ říká 36-letá žena upoutaná na lůžko a snaží se usmát. Své životní úsilí chce orientovat na svou rehabilitaci, zvládnutí základní soběstačnosti, aby mohla pečovat o dcerku se specifickými potřebami. Editin osud se zhoupl už  v roce 2011, kdy v červnu prodělala onemocnění podobné chřipce. Původní slabost dospěla až do fáze zánětu mozku a míchy a tím došlo k ochrnutí pravé strany. Edita zůstala na vozíku. Díky důsledným rehabilitacím a soustavným individuálním cvičením se její stav postupně zlepšoval. Edita byla schopná vstát, obstarat se, hrát a učit se s dcerou a pohybovat se pomocí vozíčku v interiérech. Tohoto cíle by chtěla dosáhnout znovu, kdyby si mohla dovolit speciální rehabilitace na Klinice v Košíku a poté v Piešťanech.

Rodina by zase chtěla slyšet maminčin zvonivý smích

Edita byla a je přátelská, milá, laskavá, vstřícná a připravená naslouchat a poradit. Jako speciální pedagožka pomáhala i maminkám jiných integrovaných dětí se specifickými problémy (ADHD, Aspergerův syndrom, různé specifické poruchy učení aj). Stačilo jí zavolat. I přes své postižení je to silná žena, která zvládla úspěšně dokončit bakalářské studium na Metropolitní Univerzitě a začala studovat 1. ročník magisterského studia. Má nezdolného ducha a věří, že se díky rehabilitacím zase stane soběstačnou a nebude odkázána na pomoc rodiny. Violka už by ráda slyšela, jak se maminka zase směje.

s dcerou a bubliny

S dcerou před sepsí.

Pomozme, prosím, Editě Baronové

Její pouhých 35 let a stát této mamince poskytuje na rehabilitaci pouze nedostačující příspěvky. Pojišťovny potřebné rehabilitace, pomůcky a léky hradí jen z části a na doplatky, které jsou vysoké, rodina s jedním běžným příjmem nemá šanci ušetřit. Jeden den pobytu po příspěvku zdravotní pojišťovny ji na speciální klinice stojí 1440 Kč. Na 3 měsíční pobyt potřebuje 130.000 Kč. Doporučenou další léčbou je specializované pracoviště neurologické rehabilitace v Piešťanech za 150.000 Kč.

Edita Baronová je naše klientka, a proto chceme i my pomoci. Nezisková organizace Polovina nebe, o.p.s. založila sbírku na pomoc. Pro ty, kteří potřebují potvrzení o přijetí daru pro snížení daňového základu, poskytla účet č. 2504627359/0800. Nutné je napsat do poznámky EDITA BARONOVÁ. Odsud se dary přesunou na transparentní účet Edity Baronové..

I malá pomoc má velký smysl. Díky za ni.

Kontaktní email pro dotazy a potvrzení: info@polovinanebe.cz, mobil 723653129

Pomozme skvělému člověku Editě Baronové na cestě z beznaděje.

Zveme vás na 3. ročník Muzikálem bez bariér

Dovolujeme si Vás pozvat na benefiční koncert Muzikálem bez bariér, který se bude konat již potřetí dne 3. prosince od 19.00 hodin ve velkém sále Kulturního centra Novodvorská, u příležitosti Mezinárodního dne tělesně postižených a je pořádán společností Polovina nebe, o. p. s.

Na tiskovce se představí některé z muzikálových hvězd, které vystoupí na koncertu. Zároveň budou přítomny Edita Baronová a Sofie Stránská, pro které Polovina nebe pořádá veřejné sbírky a výtěžek z koncertu půjde na pomoc Editě Baronové a Sofii Stránské, o kterých jsme psali a pořádáme pro ně veřejnou sbírku.

Jejich příběhy si můžete přečíst na blogu Poloviny nebe Pomozme mamince 12leté dcery  a Pomozme Sofii žít doma.  

Duety ze slavných muzikálů na koncertu zazpívají muzikálové hvězdy: Michaela Tomešová, Marian Vojtko, Jan Kříž, Tomáš Trapl, Roman Tomeš, Ivana Korolová, Eva Burešová, Michaela Gemrotová, Zbyněk Fric, Michal Kavalčík, David Gránský a Alžběta Bartošová. Grafiku pro billboardy a další propagační materiály připravuje známý grafik muzikálů Pavel Košatka.

Koncert pořádáme pod záštitou starosty Prahy 4 Petra Štěpánka, ve spolupráci s městskými částmi Praha 12, Praha 10 a Praha – Kunratice.  Třetí ročník bude tradičně v KC Novodvorská, v sále pro téměř čtyři sta diváků. Letos počítáme i s přestávkou a občerstvením pro hosty a diváky. Bude možné ochutnat limitovanou edici vína vinaře pana Šalši a bezlepkové dobroty firmy Dodo.

Lístky můžete zakoupit v síti TicketPortál.

Událost na Facebooku zde a o vstupenky můžete také soutěžit během listopadu na Facebooku Poloviny nebe.

Muzikalove hvezdy A4

Muzikálové hvězdy pro ops Polovinu nebe

Srdečně vás zveme na třetí ročník Muzikálem bez bariér, který se bude konat dne 3. prosince od 19.00 hodin ve velkém sále Kulturního centra Novodvorská, u příležitosti Mezinárodního dne tělesně postižených a je pořádán společností Polovina nebe, ops.

Muzikalove hhvezdy FB event

Duety ze slavných muzikálů zazpívají muzikálové hvězdy: Michaela Tomešová, Marian Vojtko, Jan Kříž, Tomáš Trapl, Roman Tomeš, Ivana Korolová, Eva Burešová, Michaela Gemrotová, Zbyněk Fric, Michal Kavalčík, David Gránský a Alžběta Bartošová. Grafiku pro billboardy a další propagační materiály připravuje známý grafik muzikálů Pavel Košatka.

Zakoupením vstupenky v síti TicketPortál přispíváte ve prospěch veřejné sbírky konané Polovinou nebe, o. p. s. pro těžce posttižené lidi upoutané na vozík Sofii Stránskou a Editu Baronovou. Jejich příběhy najdete na webu Polovinanebe.cz.

VSTUPENKY k sezení a ke stání k ZAKOUPENÍ ZDE: 

https://www.ticketportal.cz/Event/Muzikalem_bez_barier

Koncert pořádáme pod záštitou starosty Prahy 4 Petra Štěpánka, za spolupráce Prahy 12 a Prahy – Kunratice a uskuteční se letos potřetí. Třetí ročník bude tradičně v KC Novodvorská, v sále pro čtyři sta diváků.

Letos se můžete těšit také na přestávku s občerstvením pro hosty a diváky. Občerstvení bude nejen v cukrárně a kavárně v KC Novodvorská, ale v předsálí vás čekají Domácí dobroty bez lepku Dodo a speciální edice vína od vinaře Šalši.

Autor plakátů grafik muzikálů Pavel Košatka.

S Polovinou nebe se potkáte v Jedli na Dni otevřených dveří

Tým Poloviny nebe najdete 18. října v době od 9:00 do 15:30 v rámci Dne otevřených dveří v prostorách knihovny v prvním patře.

Přijďte se seznámit s ovládáním počítače hlasem a poznat jeho široké využití.

10933706_641697462619693_8773199108865781294_n

 

TĚŠÍ SE NA VÁS TÝM POLOVINY NEBE

Polovina nebe na Modřanském veletrhu sociálních služeb

 
Vážení přátelé,

po roce tým Poloviny nebe vyráží na již

18.hodin ročník veletrhu sociálních služeb na MČ Praha 12, který se bude konat ve čtvrtek 5. října 2017, v době od 11:00 do 18:00 v 1. patře nákupního centra na Sofijském náměstí - "Prior" v Modřanech.
P1020368

Přijďte nás navštívit k našemu stánku a seznamte s ovládáním počítače hlasem a nabídkou našich dalších služeb.

Page1

TĚŠÍME SE NA VÁS

Pomozme Sofii žít doma

V zahraničí je péče o lidi s postižením v jejich domácím prostředí už dlouhodobě upřednostňována. U nás je teprve v plenkách. Dvacetišestiletá Sofie Stránská je bojovnicí a chce ukázat lidem, že to jde i s těžkým fyzickým handicapem, který má. Potřebuje k tomu však naši pomoc.

https://youtu.be/xOLxo0sp3y4
 

 

 

Narodila se s dětskou mozkovou obrnou. Dodnes má velkou spasticitu těla až křeče, na které nezabírají rehabilitace ani alternativní techniky.  Je téměř nepohyblivá.  Od sedmi let žila v ústavní péči. „Do ústavu už nechci. Nutili mě tam do věcí, které nezvládám nebo jsem z nich příšerně vyčerpaná. Nutili mě, abych se nakrmila sama. Bylo mi z toho tak únavou zle, že takové jídlo pro mě ztrácelo smysl,“ vzpomíná Sofie na svůj 12letý ústavní pobyt. „Věřím, že mým posláním je ukázat lidem, že je možné díky péči blízké osoby, nebo v mém případě asistentů, žít s postižením doma, ve svém bezpečném prostředí.“

DSC00415

Podporu vlastní rodiny nemá 

Stát přispívá na péči v domácím prostředí 13 200 Kč. K tomu dostává Sofie invalidní důchod ve výši 9 758 Kč, ze kterého pokryje nájem, jídlo a ošacení. Sofie nemá blízkého člověka, který by o ni celodenně pečoval, proto využívá sociální služby osobní asistence. Ideální péče o ni představuje přítomnost asistenta 15 hodin denně. To ale stojí kolem 45 tisíc korun měsíčně, proto je teď už delší dobu nucena využívat asistenci jen devět hodin  denně. Maximálně se uskromňuje na jídle a všem ostatním, aby si aspoň toto mohla dovolit. Nicméně  takto každý den zůstává až šest hodin o samotě a bez pomoci, z čehož má úzkost a cítí se bezmocná.

 Adopce na dálku

800_ec9f52e1e8ab854f7050c3cc278101cd088824931460635982Sofie potřebuje asistenci permanentně, na celý den. Za plné pomoci asistenta je schopná dělat spoustu věcí: zvládat běžné denní činnosti, zajistit chod domácnosti, pracovat na vlastní tvorbě (třeba psaní, resp. diktování knihy, korespondence), komunikaci se světem, učení novým věcem, cestování.

„Vím, že asistence něco stojí, ale moje finanční prostředky nepokryjí počet hodin, které potřebuji. Ale chci dál bydlet sama a vést samostatný život za pomoci asistentů. Proto jsem přišla s nápadem adopce na dálku. Jako si rodina adoptuje dítě z Afriky, a potom mu přispívá třeba na školu nebo učebnice a celkově, aby se mohlo rozvíjet a mít kvalitní život, tak by si v podobném smyslu někdo adoptoval mě a přispíval mi tak na asistenci. Měsíčně mi chybí přes 30 tisíc, abych mohla mít asistenta na celý den,“ říká Sofie.

Tato mladá žena se před pěti lety vydala na vozíku s pomocí asistentky na poutní cestu do Santiaga de Compostela. Společně ušli 270 kilometrů. Dokážeme takové bojovnici pomoci? Každá stokoruna jí umožní o hodinu méně strádat samotou a vést aktivní a plnohodnotný život s pomocí osobního asistenta.

                Transparentní účet: 2504627359/0800 (Do poznámky napište Sofie)

Chcete-li poznat Sofii a její životní pouť blíže, kupte si její knihu Na křídlech do Santiaga, kterou byla schopna napsat právě jen s pomocí osobního asistenta. Knihu objednávejte na info@polovinanebe.cz, po přijetí platby na náš transparentní účet Vám bude zaslána na adresu uvedenou v objednávce. Minimální částka za ni je 190 Kč a zpráva pro příjemce: Kniha Sofii.

foto archiv Sofie Stránské

linda-768x1024

 

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookie. Další informace

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Zavřít