http://polovinanebe.cz/wp-content/uploads/2017/04/logo_menu.png

BLOG

Blog

Pomozme mamince 12-leté dcery

Edita Baronová je maminkou 12-leté dcerky. Od roku 2011 je upoutána na invalidní vozík. Od 5. května...

Read More

Zveme vás na 3. ročník Muzikálem bez bariér

Dovolujeme si Vás pozvat na benefiční koncert Muzikálem bez bariér, který se bude konat již potřetí...

Read More

Muzikálové hvězdy pro ops Polovinu nebe

Srdečně vás zveme na třetí ročník Muzikálem bez bariér, který se bude konat dne 3. prosince od 19.00...

Read More

S Polovinou nebe se potkáte v Jedli na Dni otevřených dveří

Tým Poloviny nebe najdete 18. října v době od 9:00 do 15:30 v rámci Dne otevřených dveří v prostorác...

Read More

Polovina nebe na Modřanském veletrhu sociálních služeb

  Vážení přátelé, po roce tým Poloviny nebe vyráží na již 18.hodin ročník veletrhu sociálních služeb...

Read More

Novinky poloviny nebe:

Pomozme mamince 12-leté dcery

Edita Baronová je maminkou 12-leté dcerky. Od roku 2011 je upoutána na invalidní vozík. Od 5. května 2017 je však zcela nesoběstačná. Prodělala otravu krve a na dva dny upadla do kómatu. Její stav se tím zhoršil a potřebovala by dlouhodobou speciální rehabilitační péči, na kterou rodina nemá peníze. Aktuálně se nemůže fyzicky hýbat (posadit na posteli, sednout si, přesednout na vozík) bez asistence další osoby. Edita to nikdy nevzdala. Chce být zase pohyblivá. Je klientkou Poloviny nebe, o.p.s. a rádi bychom i my přispěli založením sbírky na její pomoc. 

Dcera ji v květnu našla v bezvědomí

Začátkem května našla 12 letá dcera Violka doma maminku v bezvědomí. V šoku zavolala babičku a ta přivolala záchranku. Edita byla odvezena na JIP oddělení nemocnice Na Bulovce v Praze a lékaři bojovali o její život dva dny. Naštěstí se Edita z bezvědomí probrala. Vysoké horečky ustoupily a tělo se začalo zotavovat po stavu hlubokého bezvědomí. Infekce však opět zasáhla celý nervový systém. Do té doby ochrnutá pravá strana se zhoršila a přidala se navíc nepohyblivost levé nohy a částečně i levé ruky. K tomu ještě vada řeči. V tomto stavu byla po 12 dnech i přes protesty rodiny a údiv neurologa Edita z nemocnice propuštěna do domácí péče pro nedostatek lůžek. Imobilní, nesoběstačná, zcela odkázaná na cizí pomoc. Na žádném rehabilitačním oddělení ani klinice ji nechtěli přijmout z důvodu její nesoběstačnosti. v nemocnici

Nevzdám se

„Nikdy jsem to nevzdala a nevzdávám se ani teď. Chci být dobrým vzorem a dobrou mámou pro Violku,“ říká 36-letá žena upoutaná na lůžko a snaží se usmát. Své životní úsilí chce orientovat na svou rehabilitaci, zvládnutí základní soběstačnosti, aby mohla pečovat o dcerku se specifickými potřebami. Editin osud se zhoupl už  v roce 2011, kdy v červnu prodělala onemocnění podobné chřipce. Původní slabost dospěla až do fáze zánětu mozku a míchy a tím došlo k ochrnutí pravé strany. Edita zůstala na vozíku. Díky důsledným rehabilitacím a soustavným individuálním cvičením se její stav postupně zlepšoval. Edita byla schopná vstát, obstarat se, hrát a učit se s dcerou a pohybovat se pomocí vozíčku v interiérech. Tohoto cíle by chtěla dosáhnout znovu, kdyby si mohla dovolit speciální rehabilitace na Klinice v Košíku a poté v Piešťanech.

Rodina by zase chtěla slyšet maminčin zvonivý smích

Edita byla a je přátelská, milá, laskavá, vstřícná a připravená naslouchat a poradit. Jako speciální pedagožka pomáhala i maminkám jiných integrovaných dětí se specifickými problémy (ADHD, Aspergerův syndrom, různé specifické poruchy učení aj). Stačilo jí zavolat. I přes své postižení je to silná žena, která zvládla úspěšně dokončit bakalářské studium na Metropolitní Univerzitě a začala studovat 1. ročník magisterského studia. Má nezdolného ducha a věří, že se díky rehabilitacím zase stane soběstačnou a nebude odkázána na pomoc rodiny. Violka už by ráda slyšela, jak se maminka zase směje.

s dcerou a bubliny

S dcerou před sepsí.

Pomozme, prosím, Editě Baronové

Její pouhých 35 let a stát této mamince poskytuje na rehabilitaci pouze nedostačující příspěvky. Pojišťovny potřebné rehabilitace, pomůcky a léky hradí jen z části a na doplatky, které jsou vysoké, rodina s jedním běžným příjmem nemá šanci ušetřit. Jeden den pobytu po příspěvku zdravotní pojišťovny ji na speciální klinice stojí 1440 Kč. Na 3 měsíční pobyt potřebuje 130.000 Kč. Doporučenou další léčbou je specializované pracoviště neurologické rehabilitace v Piešťanech za 150.000 Kč.

Edita Baronová je naše klientka, a proto chceme i my pomoci. Nezisková organizace Polovina nebe, o.p.s. založila sbírku na pomoc. Pro ty, kteří potřebují potvrzení o přijetí daru pro snížení daňového základu, poskytla účet č. 2504627359/0800. Nutné je napsat do poznámky EDITA BARONOVÁ. Odsud se dary přesunou na transparentní účet Edity Baronové..

I malá pomoc má velký smysl. Díky za ni.

Kontaktní email pro dotazy a potvrzení: info@polovinanebe.cz, mobil 723653129

Pomozme skvělému člověku Editě Baronové na cestě z beznaděje.

Zveme vás na 3. ročník Muzikálem bez bariér

Dovolujeme si Vás pozvat na benefiční koncert Muzikálem bez bariér, který se bude konat již potřetí dne 3. prosince od 19.00 hodin ve velkém sále Kulturního centra Novodvorská, u příležitosti Mezinárodního dne tělesně postižených a je pořádán společností Polovina nebe, o. p. s.

Na tiskovce se představí některé z muzikálových hvězd, které vystoupí na koncertu. Zároveň budou přítomny Edita Baronová a Sofie Stránská, pro které Polovina nebe pořádá veřejné sbírky a výtěžek z koncertu půjde na pomoc Editě Baronové a Sofii Stránské, o kterých jsme psali a pořádáme pro ně veřejnou sbírku.

Jejich příběhy si můžete přečíst na blogu Poloviny nebe Pomozme mamince 12leté dcery  a Pomozme Sofii žít doma.  

Duety ze slavných muzikálů na koncertu zazpívají muzikálové hvězdy: Michaela Tomešová, Marian Vojtko, Jan Kříž, Tomáš Trapl, Roman Tomeš, Ivana Korolová, Eva Burešová, Michaela Gemrotová, Zbyněk Fric, Michal Kavalčík, David Gránský a Alžběta Bartošová. Grafiku pro billboardy a další propagační materiály připravuje známý grafik muzikálů Pavel Košatka.

Koncert pořádáme pod záštitou starosty Prahy 4 Petra Štěpánka, ve spolupráci s městskými částmi Praha 12, Praha 10 a Praha – Kunratice.  Třetí ročník bude tradičně v KC Novodvorská, v sále pro téměř čtyři sta diváků. Letos počítáme i s přestávkou a občerstvením pro hosty a diváky. Bude možné ochutnat limitovanou edici vína vinaře pana Šalši a bezlepkové dobroty firmy Dodo.

Lístky můžete zakoupit v síti TicketPortál.

Událost na Facebooku zde a o vstupenky můžete také soutěžit během listopadu na Facebooku Poloviny nebe.

Muzikalove hvezdy A4

Muzikálové hvězdy pro ops Polovinu nebe

Srdečně vás zveme na třetí ročník Muzikálem bez bariér, který se bude konat dne 3. prosince od 19.00 hodin ve velkém sále Kulturního centra Novodvorská, u příležitosti Mezinárodního dne tělesně postižených a je pořádán společností Polovina nebe, ops.

Muzikalove hhvezdy FB event

Duety ze slavných muzikálů zazpívají muzikálové hvězdy: Michaela Tomešová, Marian Vojtko, Jan Kříž, Tomáš Trapl, Roman Tomeš, Ivana Korolová, Eva Burešová, Michaela Gemrotová, Zbyněk Fric, Michal Kavalčík, David Gránský a Alžběta Bartošová. Grafiku pro billboardy a další propagační materiály připravuje známý grafik muzikálů Pavel Košatka.

Zakoupením vstupenky v síti TicketPortál přispíváte ve prospěch veřejné sbírky konané Polovinou nebe, o. p. s. pro těžce posttižené lidi upoutané na vozík Sofii Stránskou a Editu Baronovou. Jejich příběhy najdete na webu Polovinanebe.cz.

VSTUPENKY k sezení a ke stání k ZAKOUPENÍ ZDE: 

https://www.ticketportal.cz/Event/Muzikalem_bez_barier

Koncert pořádáme pod záštitou starosty Prahy 4 Petra Štěpánka, za spolupráce Prahy 12 a Prahy – Kunratice a uskuteční se letos potřetí. Třetí ročník bude tradičně v KC Novodvorská, v sále pro čtyři sta diváků.

Letos se můžete těšit také na přestávku s občerstvením pro hosty a diváky. Občerstvení bude nejen v cukrárně a kavárně v KC Novodvorská, ale v předsálí vás čekají Domácí dobroty bez lepku Dodo a speciální edice vína od vinaře Šalši.

Autor plakátů grafik muzikálů Pavel Košatka.

S Polovinou nebe se potkáte v Jedli na Dni otevřených dveří

Tým Poloviny nebe najdete 18. října v době od 9:00 do 15:30 v rámci Dne otevřených dveří v prostorách knihovny v prvním patře.

Přijďte se seznámit s ovládáním počítače hlasem a poznat jeho široké využití.

10933706_641697462619693_8773199108865781294_n

 

TĚŠÍ SE NA VÁS TÝM POLOVINY NEBE

Polovina nebe na Modřanském veletrhu sociálních služeb

 
Vážení přátelé,

po roce tým Poloviny nebe vyráží na již

18.hodin ročník veletrhu sociálních služeb na MČ Praha 12, který se bude konat ve čtvrtek 5. října 2017, v době od 11:00 do 18:00 v 1. patře nákupního centra na Sofijském náměstí - "Prior" v Modřanech.
P1020368

Přijďte nás navštívit k našemu stánku a seznamte s ovládáním počítače hlasem a nabídkou našich dalších služeb.

Page1

TĚŠÍME SE NA VÁS

Pomozme Sofii žít doma

V zahraničí je péče o lidi s postižením v jejich domácím prostředí už dlouhodobě upřednostňována. U nás je teprve v plenkách. Dvacetišestiletá Sofie Stránská je bojovnicí a chce ukázat lidem, že to jde i s těžkým fyzickým handicapem, který má. Potřebuje k tomu však naši pomoc.

Narodila se s dětskou mozkovou obrnou. Dodnes má velkou spasticitu těla až křeče, na které nezabírají rehabilitace ani alternativní techniky.  Je téměř nepohyblivá.  Od sedmi let žila v ústavní péči. „Do ústavu už nechci. Nutili mě tam do věcí, které nezvládám nebo jsem z nich příšerně vyčerpaná. Nutili mě, abych se nakrmila sama. Bylo mi z toho tak únavou zle, že takové jídlo pro mě ztrácelo smysl,“ vzpomíná Sofie na svůj 12letý ústavní pobyt. „Věřím, že mým posláním je ukázat lidem, že je možné díky péči blízké osoby, nebo v mém případě asistentů, žít s postižením doma, ve svém bezpečném prostředí.“

DSC00415

Podporu vlastní rodiny nemá 

Stát přispívá na péči v domácím prostředí 13 200 Kč. K tomu dostává Sofie invalidní důchod ve výši 9 758 Kč, ze kterého pokryje nájem, jídlo a ošacení. Sofie nemá blízkého člověka, který by o ni celodenně pečoval, proto využívá sociální služby osobní asistence. Ideální péče o ni představuje přítomnost asistenta 15 hodin denně. To ale stojí kolem 45 tisíc korun měsíčně, proto je teď už delší dobu nucena využívat asistenci jen devět hodin  denně. Maximálně se uskromňuje na jídle a všem ostatním, aby si aspoň toto mohla dovolit. Nicméně  takto každý den zůstává až šest hodin o samotě a bez pomoci, z čehož má úzkost a cítí se bezmocná.

 Adopce na dálku

800_ec9f52e1e8ab854f7050c3cc278101cd088824931460635982Sofie potřebuje asistenci permanentně, na celý den. Za plné pomoci asistenta je schopná dělat spoustu věcí: zvládat běžné denní činnosti, zajistit chod domácnosti, pracovat na vlastní tvorbě (třeba psaní, resp. diktování knihy, korespondence), komunikaci se světem, učení novým věcem, cestování.

„Vím, že asistence něco stojí, ale moje finanční prostředky nepokryjí počet hodin, které potřebuji. Ale chci dál bydlet sama a vést samostatný život za pomoci asistentů. Proto jsem přišla s nápadem adopce na dálku. Jako si rodina adoptuje dítě z Afriky, a potom mu přispívá třeba na školu nebo učebnice a celkově, aby se mohlo rozvíjet a mít kvalitní život, tak by si v podobném smyslu někdo adoptoval mě a přispíval mi tak na asistenci. Měsíčně mi chybí přes 30 tisíc, abych mohla mít asistenta na celý den,“ říká Sofie.

Tato mladá žena se před pěti lety vydala na vozíku s pomocí asistentky na poutní cestu do Santiaga de Compostela. Společně ušli 270 kilometrů. Dokážeme takové bojovnici pomoci? Každá stokoruna jí umožní o hodinu méně strádat samotou a vést aktivní a plnohodnotný život s pomocí osobního asistenta.

                Transparentní účet: 2504627359/0800 (Do poznámky napište Sofie)

Chcete-li poznat Sofii a její životní pouť blíže, kupte si její knihu Na křídlech do Santiaga, kterou byla schopna napsat právě jen s pomocí osobního asistenta. Knihu objednávejte na info@polovinanebe.cz, po přijetí platby na náš transparentní účet Vám bude zaslána na adresu uvedenou v objednávce. Minimální částka za ni je 190 Kč a zpráva pro příjemce: Kniha Sofii.

foto archiv Sofie Stránské

linda-768x1024

 

Vzdělávání praxí – Hledáte práci? Hledáte zaměstnance?

Projekt Vzdělávání praxí propojuje zájemce, kteří chtějí získat nové znalosti a zkušenosti v reálném pracovním prostředí, a na druhé straně firmy, které si chtějí prostřednictvím nabízených praxí (stáží) nezávazně a s finanční podporou otestovat a zaškolit potencionální zaměstnance.

Účastníky projektu mohou být lidé starší 15 let, kteří jsou uchazeči o zaměstnání, rodiče na/po rodičovské dovolené, absolventi, nízkokvalifikovaní nebo lidé ve věku nad 50 let. Poskytovatelem praxí se mohou stát právnické osoby nebo OSVČ ať už z komerčního nebo neziskového sektoru.

Účastníci si vybírají z nabízených pozic jednotlivých firem, které se do projektu přihlásily. Samotná praxe je pak v délce 1-6 měsíců dle vybrané pozice. A vybírat je možné opravdu z velkého spektra oborů, jedná se např. o pozice v administrativní, ekonomické nebo strojírenské oblasti, ale také pozice v rámci zemědělství, cestovního ruchu, stavebnictví, informačních technologií, marketingu a reklamy a mnoha dalších. Po celou dobu praxe účastníka provází zkušený a zaškolený zaměstnanec dané firmy, tzv. mentor.

Účast v projektu není nijak zpoplatněna, naopak přináší jak účastníkům, tak firmám řadu výhod. Pro účastníky je to zejména možnost prohloubení si dosavadních znalostí, získání praktických zkušeností a v neposlední řadě případnou možnost uplatnění se v dané firmě. Firmy si účastí v projektu mohou vyzkoušet potencionálního zaměstnance v praxi, ověřit si mentorské schopnosti svých zaměstnanců a získat finanční kompenzaci vynaložených nákladů.

V případě zájmu je Vám k dispozici regionální projektová manažerka, která Vám ráda a bezplatně poskytne veškeré informace, které s projektem souvisí, zodpoví případné dotazy a pomůže Vám s registrací.

Regionální manažer pro Prahu a Středočeský kraj
Mgr. Kamila Rottová
Tel.: 778 728 833
Email.: kamila.rottova@fdv.cz

Pro další informace můžete navštívit stránky www.vzdelavanipraxi.cz nebo náš FB – https://www.facebook.com/vzdelavanipraxi/?fref=ts

Projekt je realizován Fondem dalšího vzdělávání, příspěvkovou organizací Ministerstva práce a sociálních věcí a je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Pozvánka zde

Pomozte nám svými on-line nákupy

Přátelé, kamarádi,

přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou a nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.

Uděláte to takto:

  1. Před nákupem půjdete na http://bit.ly/Podporuji-Polovinu-Nebe

  2. Vyberete naši organizaci a eshop na kterém chcete nakoupit

  3. Nakoupíte, jak jste zvyklí

GIVT_infografika_web

To je celé. Nestojí vás to ani korunu navíc a my dostaneme část peněz z ceny nákupu.

Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům – ať nenakupují „zbytečně“ :)

Pokud se bojíte, že na tuto možnost podpory před příštím nákupem zapomenete, http://bit.ly/GivtRozšíření najdete chytré rozšíření prohlížeče, které vás vždy při nakupování upozorní.

Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!

Přípravy Muzikálu bez bariér už propukly

Díky prvotní grantové podpoře z Městské části Praha 4, Praha 12 a Kunratic opět připravujeme již třetí ročník benefičního koncertu k Mezinárodnímu dni zdravotně postižených. Této podpory si velmi vážíme, díky ní přípravy už vypukly a diváci se mohou těšit opět na své oblíbené muzikálové hvězdy.

Letos nám s přípravami pomáhá půvabná mladá herečka a zpěvačka Michaela Tomešová. MUZIKÁL  BEZ  BARIÉR, který již potřetí pořádáme k Mezinárodnímu dni  zdravotně postižených  3. 12., bude v KC Novodvorská od 19 hodin. Brzy bude možné zakoupit lístky v síti TicketPortalu.

Na koncert Polovina nebe s muzikálovými  hvězdami již účast potvrdili přední muzikálové osobnosti. Michaela Tomešová, Roman Tomeš, Marian Vojtko, Jan Kříž, Tomáš Trapl, Ivana Korolová, Eva Burešová, Michaela Gemrotová, Zbyněk Fric, Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy, David Gránský a Bětka Bartošová.

Spolu s hlavní kreativní koordinátorkou koncertu Míšou Tomešovou připravujeme pro vás mnohá překvapení také o přestávce na baru a v předsálí.

Petr s Míšou Tomešovou

Míša Tomešová v Polovině nebe, o.p.s.,

 

Učíme základy počítačové gramotnosti v Domově seniorů

Na začátku května Polovina nebe, o.p.s.  úspěšně zahájila v rámci služby sociální rehabilitace pravidelnou výuku ovládání počítače hlasem, kterou pořádáme ambulantní formou v Domově pro seniory na Praze 10. Projekt realizujeme díky opětovnému obdržení grantu od Městské části Praha 10. Stejně jako v roce 2016 jsme spolu s klienty velmi vděční za tuto finanční podporu. Výuku vede hlasový lektor Poloviny nebe, o.p.s. Petr Pašník. Učí seniory nejen ovládání počítače hlasem, ale často je jejím rádcem pro mnohé jejich dotazy, které se týkají obecně práce na počítači nebo problémů s jejich osobním PC. Tím si získává důvěru klientů Domova seniorů Prahy 10. Klientům to napomáhá v sociálních kontaktech a komunikaci na sociálních sítích.

18157034_1167873720002062_7352676245664129613_n

Termíny výuky probíhají každé úterý od 2. května od 14 h do 15,45 h  až do konce roku 2017. Zveme představitele radnice Prahy 10 na pravidelnou naši výuku v Domově seniorů U Vršovického nádraží.

Další spolupráce radnicí Prahy 10

Za krásného počasí Polovina nebe představila své služby v Edenu ve středu 17. května v rámci již 6. ročníku Veletrhu sociálních a návazných služeb. Akce byla součástí procesu komunitního plánování sociálních a návazných služeb na území MČ Praha 10.  Tento veletrh sociálních služeb pořádá Praha 10 již pošesté a my jsme na něm dostali možnost mít stánek a představit aktivity naší neziskové organizace a také mluvit o naší činností Poloviny nebe přímým vstupem do televize Praha. Krátký text Prosluněný veletrh s Polovinou nebe si můžete přečíst na blogu Poloviny nebe. Více se dozvíte z televizní reportáže.

20170517_115638

 

O našich aktivitách na Praze 10 pravidelně informujeme na Facebooku Poloviny nebe.

 

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb soubory cookie. Další informace

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Zavřít