V Paláci Žofín se 30. září oceňovali ti, bez kterých by přímá péče o seniory a lidi se zdravotním postižením vůbec neexistovala, a to osobní asistenti a jiní pracovníci v sociálních službách.

Městská část Praha 1 uspořádala další ročník akce „Hvězdy září v září na Žofíně“. Hity století představily společně s Orchestrem K Band hvězdy, které na české hudební scéně září dlouho a pěkně jasně – Karel Bláha, Josef Laufer, Kamélie, Jiří Štědroň a Miluška Voborníková. A to vše pod taktovkou moderátora Martina Hrdinky.

V rámci této společenské události poprvé zářili i ti, kteří září po celý rok a kteří dělají práci, jež si zaslouží naše velké poděkování – pracovníci v sociálních službách, kteří převzali významná ocenění. Regionální asociace poskytovatelů sociálních služeb ocenila pracovníky v sociálních službách. „Jsem velmi rád, že v záři reflektorů jsou dnes také pracovníci sociálních služeb a že si mohou vyslechnout zasloužený potlesk,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Mezi oceněnými byla i naše asistenka Sabina Čílová. „Ráda bych poděkovala organizaci Polovina nebe, že mě nominovala. Děkuji i svým kolegům v terénu a administrativní složce. Díky nim celá organizace drží pohromadě. Také zdravím své klienty, kteří mě naučili, že i když život není žádná sranda, dá se brát s humorem. Rovněž děkuju paní ředitelce, která mě před třemi roky z osobního pekla, které jsem tehdy prožívala, vzala do Nebe,“ s úsměvem říká oceněná Sabina Čílová. Paní ředitelka Poloviny nebe PhDr. Daniela Rázková: „Sabina je miláčkem našich klientů. To mě samozřejmě moc těší.“

„Cenu pracovníkům v sociálních službách jsme předávali poprvé a rádi bychom založili tradici jejího udělování. Akce byla motivována snahou ocenit práci našich zaměstnanců a to spíše morálně než materiálně s ohledem na rozpočet Regionální asociace poskytovatelů sociálních služeb Praha. Výběr nejlepšího pracovníka organizace jsme ponechali na rozhodnutí jednotlivých ředitelů a díky nim vznikla skupina nejlepších pracovníků, kteří byli slavnostně oceněni,“ vysvětluje záměry ředitelka Sociálních služeb MČ Praha 12 PaeDr. Marie Mandíková.

Vpravo ředitelka Poloviny nebe, o.p.s. PhDr. Daniela Rázková a vlevo oceněná asistentka přímé péče Sabina Čílová.

 

 

 

Sdílet na: