Koncert pro kino bez bariér 23. 9. 2019

Tisková zpráva, Praha. Nezisková organizace Polovina nebe se rozhodla dořešit dlouholetou touhu vozíčkářů zejména z Prahy 12, aby měli bezbariérový vstup do oblíbeného Modřanského Biografu.

„Tak jsme se konečně dočkali a doufám, že se už brzy dostanu do modřanského kina a maminky s kočárky také. Kulturní akce Biografu prožívám pod schody a z toho jsem smutný. Elektrický vozík má 200 kilo, to asistent nevytáhne,“ říká Pavel Burda, jeden z iniciátorů výzvy veřejné sbírky za Kino bez bariér.

Pan Pavel Burda by si takhle přál jezdit do kina. Zatím se mu to plní jen na dočasné plošině. Na stálou zahajujeme veřejnou sbírku koncertem 23. 9. 2018.

„Modřanský Biograf brzy oslaví 100. výročí od jeho založení a my jsme se rozhodli u této příležitosti uspořádat 2 koncerty známých skupin, a společně udělat kino bezbariérovým, aby bylo dostupné i pro všechny na kolečkách,“ sděluje ředitelka Poloviny nebe PhDr. Daniela Rázková, „s koncerty na pomoc lidem se zdravotním postižením máme již několikaletou zkušenost. Letos již počtvrté na Mezinárodní den lidí se zdravotním postižením 3. 12. pořádáme koncert Muzikálem bez bariér v bezbariérovém Kulturním centru Novodvorská,“ doplňuje s úsměvem Rázková.

  1. září od 18 h zahraje kapela The Tap Tap, kterou tvoří právě lidé s postižením.

V rámci koncertu vytvoříme a umístíme dočasnou bezbariérovou plošinu a toaletu, aby tito úspěšní hudebníci mohli do Modřanského biografu vstoupit a zahrát. „Jsme moc rádi, že legendární modřanské kino bude konečně dostupné i pro lidi na vozíku. Když jsme dostali nabídku tenhle projekt podpořit, neváhali jsme ani vteřinu. Jde o věc, která se nás týká, takže do koncertu půjdeme hodně naplno – přijďte se přesvědčit!“ říká kapelník The Tap Tap Šimon Ornest.

Od 20 h zahraje kapela Yo Yo band. „Kdybych byl na vozíku, chtěl bych občas zajít do kina. Po schodech s vozíkem to jde blbě,“ zdůrazňuje zpěvák Yo Yo band Richard Tesařík.

Koncertem zahájíme sbírku na vybudování trvalého bezbariérového přístupu do kina a časem také bezbariérového sociálního zařízení.

Těšíme se na VÁS!  Vaše Polovina nebe, o.p.s.

Vstupenky na koncert The Tap Tap můžete zakoupit v Modřanském Biografu nebo on-line. Cena na jednotlivý koncert je 150,-Kč, zakoupením vstupenky přispějete na zpřístupnění Modřanského biografu pro handicapované.

http://www.modranskybiograf.cz/klient-349/kino-114/stranka-2725/film-259609

na koncert Yo Yo Band zde:

http://www.modranskybiograf.cz/klient-349/kino-114/stranka-2725/film-50462

— VÁŠ HLAS MÁ SÍLU BOURAT BARIÉRY —

 

KONTAKT:

PhDr. Daniela Rázková, ředitelka Poloviny nebe, o.p.s., mobil: 603 836 710

info@polovinanebe.cz nebo daniela.razkova@polovinanebe.cz

 

Modřanský Biograf, U kina 44/1, 143 00, Praha 12

Sdílet na: